Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Odbudowano drogę “Na Kamieniec” w Przyborowie

Odbudowano drogę “Na Kamieniec” w Przyborowie

W dwóch etapach realizowano w roku bieżącym odbudowę drogi “Na Kamieniec” w Przyborowie, gmina Borzęcin. Przed kilkoma dniami zakończył się etap II, w ramach którego wykonano podbudowę oraz nawierzchnię bitumiczną na odcinkach o łącznej długości 630 metrów bieżących, uzupełniono pobocza, przebudowano przepust, udrożniono i odmulono przydrożne rowy. Wcześniej w I etapie inwestycji na 200 metrowym odcinku drogi położono nawierzchnię bitumiczną oraz uzupełniono pobocza. Łączny koszt odbudowy na 830 metrowym odcinku drogi zamknął się kwotą 290 tysięcy 803 złote.

– Droga po powodziach i intensywnych opadach deszczu w 2010 roku znajdowała się w fatalnym stanie technicznym do tego stopnia, że mieszkańcy mieli poważne kłopoty z dojazdem do swoich domostw – mówi Stanisław Halik, wiceprzewodniczący Rady Gminy w Borzęcinie, a zarazem radny z miejscowości Przyborów. – Jej odbudowa, a szczególnie przebudowa przepustów i udrożnienie rowów zdecydowanie to zmienia.

Jak zapowiada wójt gminy Borzęcin, Janusz Kwaśniak jeszcze w tym roku nakładem 107 tysięcy 221 złotych wykonany zostanie III, ostatni etap odbudowy tej drogi, który domyka realizowane na tym ciągu komunikacyjnym prace remontowo – modernizacyjne.

ug

Podobne artykuły
“%RELATEDPOSTS%

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast