Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Odbudowano drogę na “Na Okrajki” w Borzęcinie

Odbudowano drogę na “Na Okrajki” w Borzęcinie

Zakończyły się prace budowlane na odcinku drogi „Okrajki” w Borzęcinie Dolnym. W ramach realizacji zadania wykonano podbudowę z żużla wielkopiecowego oraz nawierzchnię bitumiczną na długości 485 metrów. Przebudowano przepust poprzeczny Ø 80, odbudowano rowy w ciągu drogi oraz uzupełniono gruntem sypkim i kruszywem łamanym pobocza. Koszt robót przy tej drodze zamknął się kwotą ponad 130 tysięcy złotych.

Droga „Okrajki” na zmodernizowanym odcinku znajdowała się w fatalnym stanie technicznym – mówi wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak. – Jej dewastacji dopełniły intensywne opady deszczu i powódź z ubiegłego roku. Dlatego konieczna była odbudowa co najmniej na odcinku do ostatniego zabudowania, co też stało się faktem.

W bieżącym roku Borzęcin Dolny jest jednym wielkim frontem robót drogowych. Modernizowane są drogi gminne, kończy się kompleksowa przebudowa drogi powiatowej w kierunku Borzęcina Górnego, rozpoczyna się przebudowa obiektów mostowych na drodze wojewódzkiej 964. Mieszkańcy mogę mieć powody do zadowolenia, gdyż już niebawem nie będą mieli powodów do narzekania na stan dróg.

za borzecin.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast