Don't Miss
Home » Felietony » Oddział Banku BGŻ w Brzesku dobrze służy ludziom!

Oddział Banku BGŻ w Brzesku dobrze służy ludziom!

Rozmowa z Panią Katarzyną Kłycińską, dyrektor Oddziału Banku BGŻ w Brzesku

Informator Brzeski: Bank BGŻ oferuje usługi bankowe, ale także często wspiera nasze lokalne wydarzenia. Po co to robi?
Katarzyna Kłycińska: Jesteśmy blisko klientów i ich codziennych spraw. Stąd naturalne jest nasze zaangażowanie w różne lokalne inicjatywy. Taki jest nasz model biznesowy, który najlepiej określa nasze motto: „Bank BGŻ. Dobrze służy ludziom”. Bank BGŻ jest zaufanym i pewnym partnerem. Blisko 80 proc. naszej ogólnopolskiej sieci oddziałów zlokalizowanych jest właśnie w mniejszych i średnich miastach – w naszej ocenie to perspektywiczny rynek, gdzie wciąż jest duże zapotrzebowanie na usługi finansowe.

IB: Do kogo skierowana jest oferta banku?
K.K.: Bank BGŻ jest bankiem uniwersalnym, czyli obsługuje klientów indywidualnych oraz firmy. Mamy także bardzo rozbudowaną ofertę specjalistyczną dla klientów z sektora Agro. W praktyce oznacza to, że mamy pełen wachlarz usług – od kont osobistych, poprzez kredyty i bardziej skomplikowane produkty finansowe np. dla bardzo dużych firm.

IB: Jak długo Oddział Banku BGŻ w Brzesku prowadzi działalność?
K.K.: Jesteśmy w Brzesku od ponad roku, czyli na tyle długo, by dobrze poznać naszych klientów oraz ich potrzeby finansowe. Wrośliśmy w lokalną społeczność, jak to mówią, „na dobre i na złe”.

IB: Proszę powiedzieć, czy Bank BGŻ ma propozycję dla osób potrzebujących gotówki?
K.K.: Nasi Klienci mogą skorzystać z taniej pożyczki gotówkowej z ubezpieczeniem, która może być przeznaczona na dowolny cel. Udzielana jest ona  bez poręczycieli i dodatkowych zabezpieczeń do kwoty nawet 60.000 zł a przy tym warto wspomnieć, że za jej przyznanie nie pobieramy prowizji do końca maja. Ponadto nasi Klienci, którzy posiadają w naszym Banku konto osobiste zapłacą o 2 p.p. niższe oprocentowanie takiej pożyczki.

IB: Wspomniała Pani, że jest to pożyczka z ubezpieczeniem. Na czym ono polega?
K.K.: Tak, osoba która skorzysta z pożyczki gotówkowej z ubezpieczeniem jest objęta ochroną ubezpieczeniową na życie a także na wypadek utraty pracy i czasowej niezdolności do pracy. Oczywiście decyzję o skorzystaniu z ubezpieczenia podejmuje klient bo można również skorzystać z pożyczki gotówkowej bez tego ubezpieczenia. Warto jest jednak przeanalizować możliwość skorzystania z takiego ubezpieczenia, ponieważ – choć nikt tego nie przewiduje – może się przytrafić utrata pracy czy też inne wypadki objęte ochroną ubezpieczeniową i jest to wówczas konkretne zabezpieczenie dla Kredytobiorcy.

IB: Rzeczywiście warto przemyśleć kwestie ubezpieczenia, a jak szybko można uzyskać taką pożyczkę?
K.K.: Pożyczka gotówkowa udzielana jest w ciągu jednego dnia, a nawet jednego spotkania z doradcą w Banku. Doradcy dokładnie wyjaśniają zasady pożyczki i odpowiadają na wszelkie pytania.

IB: Czy Bank posiada w swojej ofercie oprócz pożyczek gotówkowych jakieś wyjątkowe, nietypowe usługi dla klientów indywidualnych?
K.K.: Z całą stanowczością mogę wskazać najlepsze na rynku konto osobiste – Konto z premią. To bardzo nowatorskie rozwiązanie – Konto z premią daje możliwość uzyskania od banku nawet do 600 zł rocznie.

IB: Czy każdy może skorzystać z tej oferty?
K.K.: Oczywiście. Każdy kto zdecyduje się przelewać na konto swoje regularne dochody – pensję, rentę czy emeryturę. Od najwyższej w okresie rozliczeniowym wpłaty na rachunek Bank obliczy 1 proc. i przekaże go Klientowi. Aby skorzystać z tej możliwości trzeba także dokonać trzech transakcji bezgotówkowych kartą płatniczą.

IB: Jakie dodatkowe korzyści posiada  Konto z premią?
K.K.: Posiadacz rachunku może korzystać ze wszystkich bankomatów w Polsce za darmo, a także bezpłatnie wykonywać przelewy krajowe przez Internet. Oprócz podstawowej funkcji płatniczej i bankomatowej, umożliwia pobieranie gotówki w ramach usługi cash back, czyli przy płaceniu kartą w sklepie można równocześnie dokonać wypłaty gotówki (do 200 zł) oraz doładowanie telefonu komórkowego.

IB: Wspomniała Pani, że jest to najlepsze konto na rynku. Czy analizy niezależnych ekspertów to potwierdzają?
K.K.: Konto osobiste z premią Banku BGŻ zwyciężyło w wielu rankingach przygotowanych przez niezależnych ekspertów rynku bankowego. W marcu konto zwyciężyło w rankingu przygotowanym przez portal finansowy Bankier.pl. Było to już kolejne wyróżnienie tego produktu w tym roku. Konto z premią znalazło się na pierwszym miejscu w edycji 2011 i 2012 rankingu kont osobistych przygotowanym przez Money.pl oraz zajęło czołowe miejsca w rankingach Gazety Wyborczej Ni porównywarki finansowej Comperia.pl.

IB: Jakie kanały dostępu do swojej oferty proponuje Bank?
K.K.: Oprócz oddziałów Klienci mają do dyspozycji nowoczesne i wygodne rozwiązania bankowe. Dostęp do usług odbywa się poprzez system bankowości internetowej eBGŻ, obsługę telefoniczną Tele BGŻ oraz Home Banking.

Dziekuję za rozmowę
Maciej Mazur IB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast