Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Oddział zamiejscowy Uniwersytetu Pedagogicznego w Brzesku

Oddział zamiejscowy Uniwersytetu Pedagogicznego w Brzesku

DSC_9863Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie będzie miał swoją siedzibę w Brzesku. Od października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku pierwsi studenci będą mogli kształcić się w oddziale zamiejscowy krakowskiej uczelni. Istniejący dotychczas oddział zamiejscowy w Tarnowie został zlikwidowany.

28 czerwca 2013 r. zostało podpisane porozumienie pomiędzy Powiatem Brzeskim reprezentowanym przez Przewodniczącego Rady Powiatu Brzeskiego Pana Kazimierza Brzyka, Starostę Brzeskiego Pana Andrzeja Potępę i Wicestarostę Brzeskiego Pana Ryszarda Ożóga, a Uniwersytetem Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie reprezentowanym przez Rektora prof. dr hab. Michała Śliwa i Kanclerza mgr Jana Kałużnego.

Intencją Porozumienia jest współpraca Powiatu i placówek oświatowych z kadrą naukowo – dydaktyczną i studentami Uczelni. Strony porozumienia wyrażają wolę ścisłej współpracy w realizacji nakreślonych celów i zadań zgodnie z posiadanymi kompetencjami, aktualnymi możliwościami oraz w oparciu o obowiązujące uregulowania prawne.

Celem porozumienia jest stwarzanie odpowiednich warunków do wymiany doświadczeń organizacyjnych, kulturalnych, pedagogicznych i metodycznych oraz podejmowanie wspólnych przedsięwzięć w zakresie kształtowania aktywnych postaw młodzieży, zwłaszcza szkół ponadgimnazjalnych Powiatu i studentów Uniwersytetu w dziedzinie edukacji, kultury oraz rynku pracy.

Ponadto obejmowanie szkół Powiatu Brzeskiego patronatem naukowym i nadawanie wybranym placówkom statusu szkół ćwiczeń Uniwersytetu.

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie rozpoczyna swą działalność w Brzesku od września br. w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Brzesku, ul. Okulickiego 2, 32 – 800 Brzesku.

IB/ powiatbrzeski.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast