Home » Wiadomości » Odnowa Czchowa etap II

Odnowa Czchowa etap II

z_plac_zabaw_czch_2-nZakończona została realizacja drugiego etapu prac w ramach zadania pn. „Odnowa Centrum Czchowa”.

W ramach wniosku złożonego w naborze organizowanym LGD „Na Śliwkowym Szlaku” uzyskano dofinansowanie w kwocie 200 tys. zł. przy łącznej wartości wniosku 340 tys. zł. Zakres zrealizowanych prac obejmował prace w ścisłym rynku oraz przy ulicy Węgierskiej. Działania w obrębie rynku dotyczyły estetyzacji placu przylegającego do budynku Urzędu Miejskiego w Czchowie, który uzyskał nową nawierzchnię, został wyposażony w słup informacyjny, ławki, stojak na rowery.

Centrum robót dotyczyło utworzenia placu rekreacyjno- wypoczynkowego w sąsiedztwie parkingu przy ulicy Węgierskiej. W ramach działań zamontowano liczne zabawki dla dzieci (wieże, huśtawki, zjeżdżalnia), piaskownica z palisady, linarium obrotowe „Piramida”, stół do ping-ponga betonowy, rampa do wspinaczki ścianołaz sześciokątny. Stworzono miejsca do grillowania, wykonano boisko do siatkówki plażowej.

Zrealizowane przedsięwzięcie i jego lokalizacja jest częścią pomysłu na całe wzgórze zamkowe, które zostało przeznaczone na „Grodzisko- miejski park zieleni i wypoczynku”.

ug

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast