Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Odpowiedzą za kradzieże i włamania

Odpowiedzą za kradzieże i włamania

Policjanci Wydziału Kryminalnego brzeskiej jednostki ustalili sprawców kradzieży i włamań do domów i pomieszczenia gospodarczego. To dwaj mieszkańcy powiatu brzeskiego w wieku 19- i 25 lat. Przestępców interesowały głównie elektronarzędzia. Straty szacuje się na kilka tysięcy złotych.

Do zdarzeń dochodziło na terenie gminy Brzesko i Borzęcin. Jak ustalili śledczy pierwsza kradzież miała miejsce we wrześniu ubiegłego roku. Wówczas sprawcy skradli elementy rusztowania wartości około 3 tys. złotych na szkodę firmy budowlanej. Mężczyźni są również odpowiedzialni za kradzieże elektronarzędzi z innych miejsc na terenie tych gmin. 25-latek ma też na swoim koncie dwa włamania do domów mieszkalnych i pomieszczenia gospodarczego, z których zginęły m.in. wkrętarki, kompresor, szlifierka o wartości 1500 złotych.

Straty w wyniku tej działalności przestępczej szacuje się na kilka tysięcy złotych. Policjanci już odzyskali część skradzionego mienia.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Starszy z nich dodatkowo odpowie za włamania. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 10. Sprawcy zostali objęci dozorem policyjnym, 25-latek ma również zakaz opuszczania kraju.

KPP Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast