Nie przegap
Strona główna » Sport » Okocimski KS Brzesko – Bogdanka Łęczna 1:1 – zdjęcia

Okocimski KS Brzesko – Bogdanka Łęczna 1:1 – zdjęcia

DSC_7674Okocimski KS Brzesko zremisował przed własną publicznością w zaległym meczu 19. kolejki z Bogdanką Łączna 1:1 (0:1). Bramkę dla łęcznian zdobył w 44. minucie Tomas Peśir, a na początku drugiej połowy stan rywalizacji wyrównał, i jak się później okazało, ustalił Piotr Koman, dla którego było to pierwsze trafienie w barwach „Piwoszy”. Już w niedzielę kolejne starcie, a rywalem brzeszczan będzie Flota Świnoujście.

Tym razem dzięki staraniom działaczy klubu, a przede wszystkim kibiców, mecz z Bogdanką Łęczna doszedł do skutku. Murawa była bardzo grząska i utrudniała grę obu ekipom, które pomimo nie najlepszych warunków, stworzyli całkiem niezłe widowisko. Pierwsze poważniejsze zagrożenie dopiero w 28. minucie stworzyli goście. W poprzeczkę trafił Tomasz Nowak. Chwilę później zagotowało się w polu karnym Bogdanki. Po  wrzutce Jakuba Kowalskiego, z bramkarzem zderzył się Iwan Litwiniuk. Do odbitej piłki dopadł Wojciech Wojcieszyński, ale nie skierował jej w światło bramki. Tuż przed przerwą, gola do szatni zdobył Tomas Peśir, który wykorzystał złe ustawienie Dawida Mieczkowskiego.

Po przerwie beniaminek z Małopolski zaatakował rywala, co szybko przyniosło skutek. W 51. minucie po centrze Jakuba Kowalskiego, bramkarz gości strzałem głową pokonał Piotr Koman, który dał wyraźny sygnał kolegom z drużyny do ataku. Niespełna 180 sekund później w pole karne odważnie wszedł Wojciech Wojcieszyński, przewrócił się, ale sędzia nakazał grać dalej. W 58. minucie Daniel Chyła obsłużył Tomasza Ogara dobrym prostopadłym podaniem, ale napastnik „Piwoszy” pomylił się nieznacznie, a chwilę później w przegrał pojedynek sam na sam z Sergiuszem Prusakiem. Niewiele zabrakło do szczęścia Wojciechowi Wojcieszyńskiemu. Futbolówka po jego strzale otarła się o goleń jednego z obrońców Bogdanki i wyszła tylko na róg. W 86. mogło być 2:1 dla gości, ale dośrodkowanie-strzał Nikitovicia z trudem na rzut rożny sparował Mieczkowski. W końcówce na uderzenie z dystansu zdecydował się Mateusz Niechciał, ale na posterunku był Prusak. W ostatniej minucie doliczonego czasu rzut wolny wykonywał Serb Vlejko Nikitović. Dobrą interwencją popisał się golkiper brzeszczan i sędzia zagwizdał po raz ostatni. Okocimski nadal nie potrafi wygrać na własnym terenie, a Bogdanka wraca z kolejnego wyjazdowego meczu bez trzech punktów.

Bramki: 51′ Piotr Koman – 44′ Tomas Peśir

Okocimski KS Brzesko: Dawid Mieczkowski – Mateusz Wawryka, Damian Byrtek, Rafał Cegliński, Mateusz Niechciał – Iwan Litwiniuk, Daniel Chyła, Piotr Koman, Jakub Kowalski (68′ Piotr Darmochwał), Wojciech Wojcieszyński (78′ Bartosz Flis) – Tomasz Ogar (69′ Paweł Smółka).

Bogdanka Łęczna: Sergiusz Prusak – Cezary Stefańczyk, Tomasz Midzierski, Dawid Sołdecki (84′ Michał Benkowski), Mateusz Pielach (61′ Kamil Oziemczuk) – Sebastian Szałachowski, Tomasz Tymosiak, Vlejko Nikitović, Tomasz Nowak, Michał Renusz (71′ Michał Zuber) – Tomas Pešir.

Żółte kartki: Paweł Smółka – Kamil Oziemczuk.