Nie przegap
Strona główna » Sport » Okocimski KS Brzesko – Termalika Bruk-Bet Nieciecza 0:0

Okocimski KS Brzesko – Termalika Bruk-Bet Nieciecza 0:0

DSC_3368Okocimski KS Brzesko zremisował w derbowym spotkaniu z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza 0:0.

Lepiej to spotkanie rozpoczęli goście z Niecieczy, już w 4 minucie mogli objąć prowadzenie. W stu procentowej sytuacji znalazł się Kaczmarczyk, który w zamieszanie podbramkowym uderzył z 7 metrów, lecz nie potrafił pokonać znakomicie broniącego Marka Pączka. W 13 minucie kolejna szansa Termaliki. Na strzał z 25 m. zdecydował się były zawodnik Piwoszy Jakub Czerwiński, który posłał piłkę nad poprzeczką. W 21 minucie do słowa doszli gospodarze. Michał Szewczyk celnie podał w polu karnym do Macieja Termanowskiego, który z niewygodnej pozycji oddał strzał sprawiając sporo kłopotów Sebastianowi Nowakowi. Bramkarz Niecieczy końcówkami palców przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 25 minucie po raz kolejny głównymi bohaterami akcji byli Szewczyk i Nowak. Goalkeeper Termaliki faulował napastnika Piwoszy 30 metrów przed własną bramką, za co został ukarany żółtą kartką. W 27 minucie Szewczyk próbował jeszcze raz zaskoczyć bramkarza Niecieczy, lecz po indywidualnej akcji posłał piłkę obok bramki.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Obie ekipy grały na równym poziomie. W 49 minucie Termalika wykonywała stały fragment gry z 20 metrów, który minimalnie przeszedł nad bramką. Pózniejsze akcje „Słonkiów z 55 min. oraz 60 min. przyniosły dokładnie ten sam efekt.

W 61 minucie Patryk Stefański groźnie uderzył na bramkę Nowaka z 14 metrów, lecz z niekorzystnym skutkiem. 6 minut później Bartosz Sobotka wykonywał rzut wolny z bocznego sektora gry. Posłał idealną piłkę w pole karne, którą niestety przejęli obrońcy z Niecieczy. W 79 minucie Okocimski z konieczności musiał grać w „10″. Kontuzja wykluczyła z gry Mateusza Wawrykę, który w asyście masażysty opuścił murawę. Chwilę wcześniej szkoleniowiec Piwoszy Piotr Stach wykorzystał limit zmian i z tąd Okocimski musiał radzić sobie do końca meczu bez jednego zawodnika.
W 83 minucie spotkania Marek Pączek po raz kolejny popisał się znakomitą interwencją, odważnie wychodząc do dośrodkowania piłkarzy Termaliki.

Do końca spotkania obraz gry się już nie zmienił i gra wyglądała typowo pod remis.

Niedosyt pozostaje, bo Termalika była dzisiaj drużyną, której można „urwać” 3 punkty. Natomiast można się cieszyć z wywalczonego punktu, bo gdyby nie znakomite zachowanie Marka Pączka z 4 minuty, 3 punkty mogły by pojechać do Niecieczy a ta bramka ustawić cały mecz.
Okocimski KS Brzesko 0-0 Termalica Bruk-Bet Nieciecza
Okocimski KS: Marek Pączek – Mateusz Wawryka, Arkadiusz Ryś, Radosław Jacek, Mateusz Niechciał – Piotr Darmochwał, Michał Nawrot, Konrad Cebula (46 Daniel Brud), Maciej Termanowski (73 Robert Smoliński), Bartosz Sobotka – Michał Szewczyk (62 Patryk Stefański).
Termalica Bruk-Bet: Sebastian Nowak – Karol Piątek, Jakub Czerwiński, Dalibor Pleva, Jakub Kiełb – Damian Piotrowski (11 Piotr Ceglarz, 70 Vojtěch Schulmeister), Łukasz Pielorz, Vojtech Horváth, Krzysztof Kaczmarczyk, Jakub Biskup (74 Emil Drozdowicz) – Rafał Kujawa.

żółte kartki: Szewczyk, Niechciał – Nowak, Kujawa.
sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).