Don't Miss
Home » Sport » Okocimski – Termalica Nieciecza – zdjęcia

Okocimski – Termalica Nieciecza – zdjęcia

Okocimski KS Brzesko w derbach regionu tarnowskiego uległ przed własną publicznością Termalice Bruk-Bet Nieciecza 1-2 (1-1) w meczu 5. kolejki I ligi. Bramkę dla „Piwoszy” w 15.minucie zdobył z rzutu karnego Wojciech Wojcieszyński. Przed przerwą piłkę do własnej siatki skierował Konrad Wieczorek, a w końcówce losy spotkania na korzyść niecieczan rozstrzygnął Piotr Ceglarz. Była to trzecia z rzędu porażka beniaminka w I lidze, a przed nimi kolejne ciężkie spotkanie – rywalizacja z niepokonanym jak dotychczas liderem Flotą Świnoujście.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście z niewielkiej wioski k. Tarnowa. Już w 7. minucie Szymon Sobczak groźnie uderzał sprzed pola karnego, ale na posterunku czujny był Dawid Mieczkowski, który nie miał problemów z obroną strzału zawodnika, nota bene testowanego w Brzesku w trakcie okresu przygotowawczego. Po kwadransie gry mieliśmy 1:0 dla brzeszczan. W polu karnym sfaulowany został Piotr Darmochwał, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się być Wojciech Wojcieszyński. Spotkanie nie obfitowało w wiele sytuacji podbramkowych. Jak przystało na pojedynek derbowy, mieliśmy sporo walki w środkowej strefie boiska. Aż trzy żółte kartki w pierwszej połowie obejrzeli podopieczni Krzysztofa Łętochy. W najmniej oczekiwanym momencie „Piwosze” tracą gola. Sytuacja kuriozum. Dawid Mieczkowski broni próbę Andrzeja Rybskiego. Pomocnik Termalici zdążył jeszcze trącić piłkę i nabić Konrada Wieczorka, który niefortunnie skierował futbolówkę do własnej siatki. Goście mogli schodzić do szatni prowadząc, ale nieczysto w piłkę trafił były zawodnik Okocimskiego Jakub Czerwiński.

W przerwie Kazimierz Moskal dokonał jednej roszady w składzie. Na boisku zameldował się wypożyczony z Jagiellonii Białystok Jan Pawłowski, a opuścił je Szymon Sobczak. W 51. minucie blisko swojego drugiego trafienia w tym meczu był Wojciech Wojciszyński, ale jego próbę doskonale wybronił Sebastian Nowak. Dobitka kapitana OKS-u była minimalnie niecelna. Potem inicjatywę przejęli goście z Niecieczy. Próby Piotrowskiego, Rybskiego czy Pawłowskiego nie znajdowały jednak drogi do celu. W 67. minucie na murawie pojawił się sprowadzony w piątek do klubu Idrissa Cisse. Senegalczyk starał się walczyć, ale potrzebuje jeszcze czasu, aby zgrać się z kolegami i wpoić sobie założenia taktyczne, które nakreślane są na treningach czy podczas odpraw meczowych. Dobrze na lewej stronie wyglądał Marcin Szałęga, ale strzały byłego niecieczanina pewnie bronił Sebastian Nowak. W 82. minucie zabójczą kontrę wyprowadzili piłkarze Niecieczy. Sygnalizowany strzał z ok. 25 metrów Piotra Ceglarza zaskoczył Dawida Mieczkowskiego i goście objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca derbowej konfrontacji.

Okocimski KS Brzesko – Termalica Bruk-Bet Nieciecza

1 – 2

Bramki: 15′ Wojciech Wojcieszyński (k) – 27′ Konrad Wieczorek (sam.), 82′ Piotr Ceglarz

Okocimski KS Brzesko: Dawid Mieczkowski – Konrad Wieczorek (84′ Litwiniuk), Radosław Jacek, Mateusz Urbański, Mateusz Wawryka – Paweł Pyciak, Tomasz Baliga, Wojciech Wojcieszyński, Marcin Szałęga – Piotr Darmochwał (67′ Idrissa Cisse), Łukasz Zaniewski (54′ Tomasz Ogar).

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Sebastian Nowak – Karol Piątek, Jakub Czerwiński, Dalibor Pleva, Pielorz – Damian Piotrowski (77′ Łukasz Szczoczarz), Vojtech Horvath, Piotr Ceglarz, Dariusz Pawlusiński (65′ Krzysztof Lipecki)- Andrzej Rybski, Szymon Sobczak (46′ Jan Pawłowski).

Żółte kartki: Zaniewski, Wieczorek, Urbański