Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Okradał kościoły – wpadł w ręce policjantów

Okradał kościoły – wpadł w ręce policjantów

policjaPolicja1nci z Brzeska zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który włamał się do trzech kościołów na terenie powiatu brzeskiego. Łupem złodzieja padły głównie pieniądze. Straty szacuje się wstępnie na ponad 30 tys. złotych.

W ostatnim czasie brzescy kryminalni pracowali nad włamaniami do kościołów. Sprawca za każdym razem wchodził do środka wyważając okno. Tym sposobem włamał się do kościoła w Szczepanowie, Brzesku i Maszkienicach. Kradł głównie pieniądze. Rozzuchwalony po raz kolejny (w nocy z 9/10 października) wrócił i dokonał włamania do kościoła w Szczepanowie. Nie zdążył niczego zabrać, bo tym razem spłoszył go alarm. To właśnie wtedy w popłochu popełnił błąd i pozostawił w kościele narzędzia przestępstwa. Policjanci mieli już punkt zaczepienia i pewne podejrzenia co do sprawcy. Typowania funkcjonariuszy, którzy skrupulatnie analizowali zebrane dowody, okazały się trafne. Zatrzymany w tej sprawie 28-letni mieszkaniec gminy Brzesko dokładnie potwierdził to co już ustalili mundurowi.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci wystosowali wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

KPP Brzesko

 

 

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast