Don't Miss
Home » Sport » OKS Brzesko – Flota Świnoujście 0:1 – zdjęcia

OKS Brzesko – Flota Świnoujście 0:1 – zdjęcia

Okocimski KS Brzesko przegrywa z Flotą Świnoujście 0:1. Bramkę na wagę trzech punktów, po wzorowo przeprowadzonej kontrze zdobył Sebastian Olszar. Była to czwarta z rzędu porażka „Piwoszy” w bieżących rozgrywkach.

Trener Krzysztof Łętocha dokonał przed meczem kilka zmian. W I lidze zadebiutować mogli Aleksander Kozioł oraz Rafał Cegliński. Konfrontację z niepokonanym liderem od pierwszych minut rozpoczęli także: Paweł Pyciak i Valentin Jeriomenko. Spotkanie mogło rozpocząć się idealnie dla „Piwoszy”, ale po ogromnym zamieszaniu w polu karnym, z najbliższej odległości minimalnie pomylił się Wojciech Wojcieszyński. Później inicjatywę powoli przejmowali świnoujszczanie, którzy próbowali zagrozić bramce brzeszczan głównie ze stałych fragmentów gry, czy mocno wrzucanych w pole karne autów. W 31. minucie meczu po podaniu od Marcina Szałęgi niecelnie główkował Łukasz Zaniewski. Niespełna sto dwadzieścia sekund później mieliśmy 1:0 dla Floty. Wojciech Wojcieszyński zbyt długo zwlekał z uderzeniem, stracił piłkę przed polem karnym rywala i aktualny lider wykorzystał to zawahanie najlepiej jak tylko mógł. Krzysztof Bodziony ze środka boiska podał „w uliczkę” do Mateusza Wrzesienia. Ten wzdłuż pola dograł do Sebastiana Olszara, a byłemu zawodnikowi Ruchu Chorzów nie pozostało nic innego jak skierować piłkę do bramki Aleksandra Kozioła. To trafienie podziałało na beniaminka I deprymująco. W ich poczynania wkradło się sporo nerwowości, ale dzięki fantastycznej interwencji Aleksandra Kozioła „Piwosze” do szatni schodzili tylko z jednobramkową stratą.

W przerwie mieliśmy jedną zmianę w szeregach Okocimskiego. Bezbarwnego Łukasza Zaniewskiego zmienił Tomasz Ogar. Na początku drugiej połowy pewnie w polu bramkowym spisał się Aleksander Kozioł, który końcówką rękawic „zdjął” piłkę z głowy Ensara Arifovića. W 67. minucie za wejście w nogi rywala z boiska wyleciał Radosław Jacek. Arbiter z Warszawy zbyt pochopnie wyciągnął z kieszeni kartonik koloru czerwonego. Drużyna Okocimskiego przez ponad dwadzieścia minut zmuszona była grać w osłabieniu, ale co ciekawe, prezentowała się bardzo dobrze. Flota w końcówce zaczęła opadać z sił, ale „Piwosze” nie potrafili wykorzystać tego faktu. W 81. minucie świetnie z prawej strony dośrodkowywał Iwan Litwiniuk. Piłka po uderzeniu głową Tomasza Ogara przeleciała minimalnie obok prawego słupka bramki Grzegorza Kasprzika. Nie mający już nic do stracenia beniaminek I ligi ruszył do ataku, odkrywając tyły. Po jednej z kontr powinno być 2:0 dla świnoujszczan, ale Ensar Arifović zmarnował stu procentową okazję, uderzając zbyt lekko i wprost w goalkeepera brzeszczan. Na chwilę przed końcowym gwizdkiem sędziego bliski stworzenia zagrożenia był Iwan Litwiniuk, ale Ukrainiec nie sięgnął miękko zagranej piłki przez Marcina Szałęgę. W samej końcówce „Piwosze” domagali się rzutu karnego po faulu obrońcy na Piotrze Darmochwale, ale gwizdek arbitra „milczał” – zabrzmiał jedynie na zakończenie spotkania.