Don't Miss
Home » Sport » OLIWIA TRZECIĄ ŻABKARKĄ MAŁOPOLSKI

OLIWIA TRZECIĄ ŻABKARKĄ MAŁOPOLSKI

23 marca  na pływalni MDS TOSiR w Tarnowie Mościcach odbyły się FINAŁY WOJEWÓDZKIE W PŁYWANIU INDYWIDUALNYM ORAZ DRUŻYNOWYM DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW w ramach Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach startowało 141 dziewcząt i 126 chłopców. Z powiatu brzeskiego do finałów wojewódzkich zakwalifikowało się 9 dziewcząt i 9 chłopców. Reprezentantka Publicznej Szkoły Podstawowej w Mokrzyskach Oliwia Mikulska z klasy 7 w powiecie zajęła I miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym  i tym samym awansowała do Finałów Wojewódzkich.

Finały rozgrywane były w czterech kategoriach; 50 m stylem dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym. Oliwia płynęła na dystansie 50 m stylem klasycznym, w którym startowało 42 zawodniczki z roczników 2004, 2003 i 2002. Uczennica godnie reprezentowała naszą szkołę. Poprawiając swój poprzedni rezultat o 1,59, zajęła bardzo dobre 3 miejsce. Sukces Oliwii jest tym większy, że była zawodniczką najmłodszego rocznika startującego w zawodach.    

Wszyscy nauczyciele oraz uczniowie są dumni z koleżanki i życzymy jej wytrwałości w dążeniu do kolejnych medali.

IB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast