Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Opóźnienie Urzędu Marszałkowskiego

Opóźnienie Urzędu Marszałkowskiego

Przedłużył się termin rozstrzygnięcia w sprawie przyznania przez Urząd Marszałkowski dotacji unijnych dla gmin.

– Wszystkie rozstrzygnięcia miały zapaść do końca czerwca. Niestety ten okres się przedłuży przynajmniej o dwa miesiące – mówi Burmistrz Czchowa Marek Chudoba. – Gmina złożyła sześć poważnych wniosków. Między innymi bardzo ważny dla nas dotyczący aranżacji ruin grodziska, zagospodarowania zbiornika Jeziora Czchowskiego, kanalizacji i wodociągowania i budowy parkingów. Wszystkie na kwotę blisko 18 milionów złotych do wydania w ciągu dwóch lat. Liczyliśmy na to, że inwestycje rozpoczniemy już w tym roku, ale wygląda na to, że nie uda się tego zrobić, ponieważ marszałek przesunął termin przyznania tych kwot. Mam nadzieję, że w tym roku uda nam się rozpisać przetargi i je rozstrzygnąć oraz wyłonić wykonawcę i podpisać umowy – kończy wypowiedź Marek Chudoba.

W Gminie liczono na to, że inwestycje uda się zakończyć w 2018 roku, ale niestety opóźnienie UM spowoduje przesunięcie inwestycji w czasie na późniejszy termin.  


IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast