Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Orszak Trzech Króli w Bielczy

Orszak Trzech Króli w Bielczy

Z okazji uroczystości Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2017 r. przez Bielczę przeszedł Orszak Trzech Króli. W postacie królów wcielili się parafianie: jako Kacper – Marcin Hebda, jako Melchior – Robert Florczak, a Baltazarem został Robert Łąpieś.

Orszak wyruszył sprzed kościoła Matki Bożej Anielskiej i dotarł na Góry, gdzie w kaplicy przygotowana była szopka, a w niej Święta Rodzina: Maryja – Maria Rusin, Józef – Karol Baran. Królowie oddali pokłon Jezusowi i złożyli swe dary. Następnie przy szopce odbyła się krótka inscenizacja w wykonaniu aniołów: Barbary Bogusz, Renaty Florczak, Renaty Gala, Beaty Pabian, Marzeny Solak i uczniów Zespołu Szkół w Bielczy: Natalii Latochy, Kingi Bujak i Szymona Borowca. Wspólne kolędowanie towarzyszyło wszystkim uczestnikom w radości spotkania z Nowonarodzonym Jezusem.

Na zakończenie Ksiądz Proboszcz Artur Urban pobłogosławił chleb, który został rozdany uczestnikom Orszaku i podziękował wszystkim zaangażowanym oraz zaprosił zebranych za rok.

Orszak Trzech Króli w parafii Bielcza zorganizowano po raz pierwszy przy współpracy z Zespołem Szkół w Bielczy i Kołem Aktywnych Kobiet z Bielczy, którym dziękujemy za wykonanie gwiazdy. Dziękujemy p. Piotrowi Kani Dyrektorowi GOK-u, za udostępnienie sprzętu, a p. Romanowi Rechulowi za pomoc przy nagłośnieniu, natomiast Pawłowi Kilianowi za obsługę techniczną przedsięwzięcia.

Radosna manifestacja wiary ulicami Bielczy pozostanie z pewnością nie tylko we wspomnieniach, ale również i w sercach wszystkich uczestników.

Justyna Knap

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast