Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » OSP Łoniowa najlepsza w powiecie i województwie

OSP Łoniowa najlepsza w powiecie i województwie

2498-1Jednostka OSP z Łoniowej zajęła III miejsce w wojewódzkim konkursie “Najlepsza jednostka OSP województwa małopolskiego 2016”. Druhowie przywieźli czek na 20 tysięcy złotych – nagrodę ufundowaną przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

OSP z Łoniowej wygrała eliminacje powiatowe konkursu i jako jedna z dziewięciu z Małopolski brała udział w zmaganiach na szczeblu wojewódzkim. Udział okazał się ogromnym sukcesem, gdyż druhowie wywalczyli miejsce na podium.

W konkursie brały udział jednostki z powiatów: myślenickiego, nowotarskiego, wadowickiego, oświęcimskiego, bocheńskiego, brzeskiego, krakowskiego ziemskiego, proszowickiego i suchobeskidzkiego. Pierwsze miejsce zajęła jednostka z Czernej (powiat krakowski ziemski), drugie wywalczyła jednostka z Pcimia (powiat myślenicki), trzecie przypadło w udziale druhom z Łoniowej. W komisji konkursowej zasiadali: Stanisław Sorys – wicemarszałek województwa małopolskiego, wiceprezes ZOW ZOSP RR, Edward Siarka – prezes ZOW ZOSP RP oraz jego zastępcy – Zbigniew Duda, Władysław Kucharski, Leszek Zięba i Kazimierz Czyrnek. Członkiem jury była także wiceprezes WFOSiGW, Małgorzata Mrugała.

– Jestem dumny z naszych druhów, którzy swoją skuteczność potwierdzają nie tylko  w akcjach ratowniczych, ale również  w różnego typów konkursach. Trzecie miejsce w Małopolsce to bardzo duże osiągnięcie, a to dowodzi, że nasze jednostki są znakomicie przygotowane do podejmowania działań zarówno w sensie teoretycznym, jak i praktycznym – mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Przy okazji warto przypomnieć, że każdego roku samorząd gminy wspiera finansowo działalność jednostek OSP. – Wykonujemy remonty budynków OSP, kupujemy dla strażaków sprzęt, umożliwiamy udział w  szkoleniach itd. Utrzymanie jednostek w gotowości bojowej jest niezwykle ważne. Druhowie ochotnicy bardzo często biorą udział w różnego rodzaju akcjach ratowniczych, współpracują ze strażakami zawodowymi w czasie wypadków drogowych,  pożarów czy też klęsk żywiołowych  – dodaje wójt Wiesław Kozłowski.

Wójt Gminy Dębno na ręce Prezesa – Pana Tadeusza Sachy oraz Skarbnika – Pani Marii Marecik wręczył list gratulacyjny dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Łoniowej.

 —
ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast