Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » OSP Łoniowa najlepsza w powiecie i województwie

OSP Łoniowa najlepsza w powiecie i województwie

2498-1Jednostka OSP z Łoniowej zajęła III miejsce w wojewódzkim konkursie “Najlepsza jednostka OSP województwa małopolskiego 2016”. Druhowie przywieźli czek na 20 tysięcy złotych – nagrodę ufundowaną przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

OSP z Łoniowej wygrała eliminacje powiatowe konkursu i jako jedna z dziewięciu z Małopolski brała udział w zmaganiach na szczeblu wojewódzkim. Udział okazał się ogromnym sukcesem, gdyż druhowie wywalczyli miejsce na podium.

W konkursie brały udział jednostki z powiatów: myślenickiego, nowotarskiego, wadowickiego, oświęcimskiego, bocheńskiego, brzeskiego, krakowskiego ziemskiego, proszowickiego i suchobeskidzkiego. Pierwsze miejsce zajęła jednostka z Czernej (powiat krakowski ziemski), drugie wywalczyła jednostka z Pcimia (powiat myślenicki), trzecie przypadło w udziale druhom z Łoniowej. W komisji konkursowej zasiadali: Stanisław Sorys – wicemarszałek województwa małopolskiego, wiceprezes ZOW ZOSP RR, Edward Siarka – prezes ZOW ZOSP RP oraz jego zastępcy – Zbigniew Duda, Władysław Kucharski, Leszek Zięba i Kazimierz Czyrnek. Członkiem jury była także wiceprezes WFOSiGW, Małgorzata Mrugała.

– Jestem dumny z naszych druhów, którzy swoją skuteczność potwierdzają nie tylko  w akcjach ratowniczych, ale również  w różnego typów konkursach. Trzecie miejsce w Małopolsce to bardzo duże osiągnięcie, a to dowodzi, że nasze jednostki są znakomicie przygotowane do podejmowania działań zarówno w sensie teoretycznym, jak i praktycznym – mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Przy okazji warto przypomnieć, że każdego roku samorząd gminy wspiera finansowo działalność jednostek OSP. – Wykonujemy remonty budynków OSP, kupujemy dla strażaków sprzęt, umożliwiamy udział w  szkoleniach itd. Utrzymanie jednostek w gotowości bojowej jest niezwykle ważne. Druhowie ochotnicy bardzo często biorą udział w różnego rodzaju akcjach ratowniczych, współpracują ze strażakami zawodowymi w czasie wypadków drogowych,  pożarów czy też klęsk żywiołowych  – dodaje wójt Wiesław Kozłowski.

Wójt Gminy Dębno na ręce Prezesa – Pana Tadeusza Sachy oraz Skarbnika – Pani Marii Marecik wręczył list gratulacyjny dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Łoniowej.

 —
ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast