Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » OSP Sterkowiec – najmłodsza OSP w Polsce

OSP Sterkowiec – najmłodsza OSP w Polsce

imagesOchotnicze Straże Pożarne należą do najstarszych, a jednocześnie najbardziej zasłużonych dla społeczeństwa organizacji.  Jednostki OSP na stałe wrosły się w polski krajobraz – istnieją właściwie w każdej miejscowości. 27 lipca 2013 r. dołączyła do nich Ochotnicza Straż Pożarna w Sterkowcu. To prawdopodobnie najmłodsza OSP w Polsce!

Mimo że większość jednostek zostało założonych kilkadziesiąt, a w wielu przypadkach ponad 100 lat temu – założyciele OSP Sterkowiec nie załamują rąk. W zebraniu założycielskim wzięło udzial 21 osób – jednak chętnych szczególnie wśród niepełnoletnich mieszkańców Sterkowca nie brakuje.

Przez to, iż bezinteresownie niosą pomoc poszkodowanym podczas pożarów i innych klęsk strażacy cieszą się dużym uznaniem społecznym.

– Ochotnicza Straż Pożarna to ważna organizacja dla każdej miejscowości i jej mieszkańców. To wprowadzona w życie idea pomocy potrzebującym, a także umiejętność wspólnego działania mieszkańców zgodnie z hasłem „Bogu na chwałę – ludziom na pożytek”  – mówił Krzysztof Bogusz wybrany na prezesa OSP Sterkowiec.

Przed druhami ze Sterkowca wiele wyzwań, a droga do udziału w akcjach ratowniczych daleka – czeka ich szereg szkoleń oraz wyzwań związanych z pozyskaniem niezbędnego sprzętu – podkreślał podczas zebrania zalożycielskiego Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP – druh Marian Czarnik.

Foto-Hajduk

OSP Sterkowiec

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast