Don't Miss
Home » Wiadomości » OSP w Czchowie wzbogaciła swe wyposażenie o nowy samochód

OSP w Czchowie wzbogaciła swe wyposażenie o nowy samochód

Dzięki władzom Czchowa, przy częściowej dotacji z Krajowego Systemu Ratowniczo gaśniczego, Ochotnicza Straż Pożarna w Czchowie  zakupiła nowy samochód ratowniczo gaśniczy marki IVECO. Jest to pojazd lekki, a przeznaczony będzie głównie do działań ratowniczych podczas różnego rodzaju zdarzeń i wypadków drogowych.

Wyposażony jest w sprzęt do ratownictwa drogowego, pomocy przedmedycznej, a na sobie posiada 1000 litrów wody i 100 litrów środka pianotwórczego. Co ważne, mieści sześcioosobową załogę czyli całą sekcję. Pozwoli to na osiągnięcie wymiernych korzyści, teraz można bowiem będzie wysyłać do akcji jeden, zamiast dwóch samochodów. Poprzednik IVECO,  LUBLIN zabierał jedynie trzy osoby, co często właśnie skutkowało koniecznością wysyłania do akcji na drodze drugiego pojazdu.

Miejmy nadzieję, że nowy nabytek będzie służył czchowskim ochotnikom długo i bezawaryjnie, poprawiając stan zabezpieczenia na jakże ważnej i mocno obciążonej ruchem drogowym, krajowej drodze K-75.

osp czchów

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast