Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Ostre strzelanie z okazji Święta Niepodległości

Ostre strzelanie z okazji Święta Niepodległości

SONY DSCZawody strzeleckie z okazji Narodowego Święta Niepodległości – to jeden ze stałych punktów w programie uroczystości w Brzesku. Organizatorem zawodów był Zarząd Powiatowy LOK korzystający z życzliwej gościny na strzelnicy policyjnej przy Szczepanowskiej 53.

Do rywalizacji w dwóch kategoriach wiekowych – Młodzież oraz Open – stanęło 40 osób z całego powiatu, w tym 6 kobiet. Strzelano z karabinków sportowych na amunicję .22 lr (5.6 mm, boczny zapłon) w postawie stojącej na dystansie 15 metrów. Zawodnicy oddawali trzy strzały próbne i pięć konkursowych. Każdy mógł zdobyć maksymalnie 50 punktów.

W kategorii OPEN najlepszą okazała się Bogdan Drąg (42 pkt), drugi był Paweł Spyrka (41 pkt), a trzeci Krzysztof Krzywda (39 pkt – w tym jedna “10”). Czwartą lokatę uzyskała najlepsza z kobiet – Elżbieta Baran (39 pkt).

Z kolei w kategorii Młodzież najwięcej punktów zdobył Adrian Witek (42 pkt). Kolejne miejsca zajęli – Sandra Dydyńska (41 pkt) oraz Szymon Drabik (37 pkt).
Na zwycięzców czekały puchary ufundowane przez prezesa LOK – Andrzeja Grucę, drobne upominki przekazane przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Tarnowie oraz zaproszenia do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Celem zawodów było propagowanie bezpiecznego posługiwania się bronią palną, a także ukazanie broni palnej w różnych aspektach: broń palna jako czynnik zwiększający bezpieczeństwo obywatela oraz kultywujący tradycje strzeleckie.

– W Polsce w związku z faktem zniesienia poboru wojskowego wielu mężczyzn nie ma okazji zapoznania się bliżej z bronią palną, dlatego zawody mają również aspekt proobronny – dodaje Mirosław Król, dowódca Jednostki Strzeleckiej 2059, a równocześnie członek LOK w Brzesku.

Nad prawidłowym i bezpiecznym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie i instruktorzy brzeskiego koła LOK.


LOK Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast