Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Ostre strzelanie z okazji Święta Niepodległości

Ostre strzelanie z okazji Święta Niepodległości

SONY DSCZawody strzeleckie z okazji Narodowego Święta Niepodległości – to jeden ze stałych punktów w programie uroczystości w Brzesku. Organizatorem zawodów był Zarząd Powiatowy LOK korzystający z życzliwej gościny na strzelnicy policyjnej przy Szczepanowskiej 53.

Do rywalizacji w dwóch kategoriach wiekowych – Młodzież oraz Open – stanęło 40 osób z całego powiatu, w tym 6 kobiet. Strzelano z karabinków sportowych na amunicję .22 lr (5.6 mm, boczny zapłon) w postawie stojącej na dystansie 15 metrów. Zawodnicy oddawali trzy strzały próbne i pięć konkursowych. Każdy mógł zdobyć maksymalnie 50 punktów.

W kategorii OPEN najlepszą okazała się Bogdan Drąg (42 pkt), drugi był Paweł Spyrka (41 pkt), a trzeci Krzysztof Krzywda (39 pkt – w tym jedna “10”). Czwartą lokatę uzyskała najlepsza z kobiet – Elżbieta Baran (39 pkt).

Z kolei w kategorii Młodzież najwięcej punktów zdobył Adrian Witek (42 pkt). Kolejne miejsca zajęli – Sandra Dydyńska (41 pkt) oraz Szymon Drabik (37 pkt).
Na zwycięzców czekały puchary ufundowane przez prezesa LOK – Andrzeja Grucę, drobne upominki przekazane przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Tarnowie oraz zaproszenia do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Celem zawodów było propagowanie bezpiecznego posługiwania się bronią palną, a także ukazanie broni palnej w różnych aspektach: broń palna jako czynnik zwiększający bezpieczeństwo obywatela oraz kultywujący tradycje strzeleckie.

– W Polsce w związku z faktem zniesienia poboru wojskowego wielu mężczyzn nie ma okazji zapoznania się bliżej z bronią palną, dlatego zawody mają również aspekt proobronny – dodaje Mirosław Król, dowódca Jednostki Strzeleckiej 2059, a równocześnie członek LOK w Brzesku.

Nad prawidłowym i bezpiecznym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie i instruktorzy brzeskiego koła LOK.


LOK Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast