Don't Miss
Home » Wiadomości » OŚWIADCZENIE w sprawie II tury wyborów burmistrza Miasta i Gminy Brzesko

OŚWIADCZENIE w sprawie II tury wyborów burmistrza Miasta i Gminy Brzesko

Resize_of_PTR_0006Szanowni Państwo,

 Wielu z Was, Mieszkańców Miasta i Gminy Brzesko przed kilkoma miesiącami upatrywało we mnie kandydata na Burmistrza. Odbyłem wówczas z Wami szereg miłych i merytorycznych rozmów zarówno telefonicznych, jak i osobistych, w wąskim lub szerszym gronie. Za wszelkie wyrazy serdeczności i zaufania jestem Wam niezmiernie wdzięczny. Nie podjąłem jednak wówczas pozytywnej decyzji, ze względu na poczynione wcześniej zobowiązania zawodowe.

Dzisiaj, stajemy w mieście Brzesku przed koniecznością wyboru w II turze burmistrza, wyboru który będzie miał zdecydowany wpływ na rozwój Miasta i Gminy w najbliższych czterech latach i w całej perspektywie finansowej UE 2014 – 2020, wpływ na naszą przyszłość. W perspektywie nadarzających się szans nie możemy sobie pozwolić na bylejakość, na to co się nie sprawdza i było przedmiotem naszego niezadowolenia i licznej krytyki. To co słabe, niewydolne, skostniałe i zastygłe może być poddane zaledwie reanimacji, przywróceniu do stanu co najwyżej pierwotnego, ale w mojej opinii nigdy, mimo wielu zapewnień, obietnic, deklaracji nie jest w stanie bardziej się zmienić.

Dlatego w II turze wyborów burmistrza Miasta i Gminy Brzesko Popieram i Apeluję do Was o Poparcie Stanisława Pacury kandydata, którego znam od wielu lat i darzę pełnym zaufaniem. Zastrzegam jednocześnie, że nie jest to poparcie dla partii politycznej, którą kandydat reprezentuje, ale dla osoby, bo w samorządach takich jak Brzesko nie liczy się szyld, znaczek partyjny, ale człowiek. Jednocześnie oświadczam, że opowiadam się za zmianą obecnego burmistrza i sposobu zarządzania Miastem i Gminą Brzesko, który w mojej ocenie nie sprawdził się i rokuje fatalnie na przyszłość.

Brak inicjatywy współpracy z ościennymi gminami w rozwiązywaniu podstawowych spraw dotyczących nie tylko miasta i gminy Brzesko, ale ościennych gmin powiatu, jak chociażby w kwestii przejęcia budynku dworca kolejowego w Sterkowcu, budowy parkingu przy dworcu PKP w Brzesku, czy szeroko pojętej komunikacji; zaniedbania w infrastrukturze sportowej, kulturalnej, oświatowej, fatalny stan gminnych i osiedlowych dróg, niski poziom wsparcia klubów sportowych, OSP i stowarzyszeń, czy brak perspektyw dla rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości oraz tworzenia nowych miejsc pracy, to tylko nieliczne argumenty, które jako osobie związanej z Brzeskiem nie pozwalają mi wobec II tury wyborów Burmistrza przejść obojętnie.

To trzeba zmienić! Dlatego Proszę o liczny udział, 30 listopada br. w II turze wyborów i głosowanie na Stanisława Pacurę. Razem możemy więcej…

 —

Janusz Kwaśniak

3 komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast