Don't Miss
Home » Wiadomości » Oświadczenie

Oświadczenie

starting-page-logoStosowanie do §2 Statutu Stowarzyszenia Na rzecz Rozwoju Wsi Bucze („Stowarzyszenie jest apolitycznym, dobrowolnym, samorządnym i trwałym zrzeszeniem o celach niezarobkowych.(…)”), niestety nie możemy jednak pozostawić bez sprzeciwu fakt przypisywania sobie Naszych dokonań na rzecz kandydata do Rady Miejskiej w Brzesku z ramienia KWW Wspólnota Samorządowa Powiatu Brzeskiego.

W materiałach promocyjnych jak i na oficjalnej stronie internetowej ww. Komitetu w informacjach o dokonaniach kandydata na radnego pana Stanisława Milewskiego zamieszczono informację o: budowie chodnika, budowie placu zabaw przy szkole i innych, w których znaczący udział miał Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia.

Najbardziej rażącym jest fakt, że w planach Kandydata jest „rozbudowa placu zabaw przy szkole”, którego de facto na tę chwilę nie ma, a jego budową zajmuje się wyłącznie Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Bucze przy pomocy Rady Rodziców i szkoły. (Realizacja projektu unijnego w ramach „odnowa i rozwój wsi” – oczekiwanie na podpisanie umowy z Urzędem Marszałkowskim w Krakowie. Koszt inwestycji to 32,5 tys. zł.).

Ponadto Stowarzyszenie współfinansuje dokończenie prac przy boisku ze sztuczną nawierzchnią – montaż oświetlenia. Monituje budowę chodników i w wielu sprawach interweniuje za Radę Sołecką.

Jest to już kolejne przypisywanie sobie Naszych działań przez Stanisława Milewskiego.
W ubiegłym roku w mediach lokalnych /brzesko.com.pl, Przegląd Regionalny/ pojawiła się informacja, że to obecny Kandydat oddał do użytku plac i obelisk „ku czci i pamięci ofiar I i II wojny światowej – mieszkańców Bucza”. Wspominany projekt był zrealizowany tylko dzięki ogromnej pracy wszystkich Członków Stowarzyszenia, a jego koszt to ponad 42 tys. zł, pozyskane ze środków unijnych.

Nie odnosimy się do innych planów Kandydata, mając w pamięci powtarzanie tych obietnic co rok.

W związku z powyższym, żądamy zmian w materiałach promocyjnych Kandydata oraz oficjalnych przeprosin.

Zarząd Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Bucze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast