Nie przegap
Strona główna » Religia » „OTO CZYNIĘ WSZYSTKO NOWE”

„OTO CZYNIĘ WSZYSTKO NOWE”

Nasza parafia przygotowuje się do Misji Parafialnych, które odbędą się w dn. 01.-09. września 2012 r. Dzieło ewangelizacji podjęli OO. Redemptoryści, głównie O. Władysław Bodziony. Do Misji przygotowujemy się już od kilku miesięcy. W listopadzie i lutym Ojcowie wygłosili okolicznościowe konferencje w czasie Triduum dla Ojców i Matek oraz w czasie niedzielnych kazań. W czasie kolędy zostały przykazane okolicznościowe foldery, ze specjalną modlitwą dla rodzin w intencji Misji Parafialnych. Od Adwentu prowadzimy modlitwę różańcową w każdą środę przed Nowenną o potrzebne łaski na czas Misji.

13 czerwca br. miało miejsce spotkanie z O. Władysławem, Radą Duszpasterską, Nadzwyczajnymi Szafarzami Eucharystii i przedstawicielami Stowarzyszeń, celem zapoznania się z ideą misji, które mają być nie tylko przeżyciem liturgicznym, czy świętowaniem, ale prawdziwym nawróceniem i odnową życia religijnego.

Na spotkaniu został powołany Zespół Misyjny, w skład którego wchodzą poszczególne grupy: modlitwy wstawienniczej, liturgiczna, muzyczna, techniczna, reklamy i dokumentacji.

Dzieląc się informacją z przygotowań, polecam dzieło Misji Parafialnych całej parafii: rodzinom, różom różańcowym, poszczególnym grupom liturgicznym i duszpasterskim, chorym i każdemu z osobna. Wszystkich proszę o modlitwę, aby Duch Święty przemienił serca wszystkich. W sposób szczególny proszę, aby modlitwą objąć zatwardziałych grzeszników i obojętnych wierze. Jesteśmy bierzmowani, a więc wezwani też do apostołowania, czyli troski nie tylko o swoje zbawienie, ale też o zbawienie drugich. Podejmujmy więc duchową adopcję konkretnych osób o których wiemy, że takiej modlitwy potrzebują.

Wszystkich parafian zawierzam w ufnej modlitwie Naszej Pani Borzęcińskiej, Najświętszej Maryi Pannie w tajemnicy Narodzenia.

Ks. Czesław Paszyński – proboszcz

1 komentarz

  1. Przeżycia związane z I wojną światową spowodowały, że papież Pius XI zamierzał działać na rzecz pokoju między narodami. Jednym ze sposobów odnowienia całej ludzkiej społeczności było wezwanie wiernych wszystkich stanów i bez względu na wiek do zjednoczenia się w apolitycznej Akcji Katolickiej. W kilka lat po wyborze na Stolicę Apostolską zaczęto go nazywać papieżem Akcji Katolickiej.

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast