Don't Miss
Home » Religia » „OTO CZYNIĘ WSZYSTKO NOWE”

„OTO CZYNIĘ WSZYSTKO NOWE”

Nasza parafia przygotowuje się do Misji Parafialnych, które odbędą się w dn. 01.-09. września 2012 r. Dzieło ewangelizacji podjęli OO. Redemptoryści, głównie O. Władysław Bodziony. Do Misji przygotowujemy się już od kilku miesięcy. W listopadzie i lutym Ojcowie wygłosili okolicznościowe konferencje w czasie Triduum dla Ojców i Matek oraz w czasie niedzielnych kazań. W czasie kolędy zostały przykazane okolicznościowe foldery, ze specjalną modlitwą dla rodzin w intencji Misji Parafialnych. Od Adwentu prowadzimy modlitwę różańcową w każdą środę przed Nowenną o potrzebne łaski na czas Misji.

13 czerwca br. miało miejsce spotkanie z O. Władysławem, Radą Duszpasterską, Nadzwyczajnymi Szafarzami Eucharystii i przedstawicielami Stowarzyszeń, celem zapoznania się z ideą misji, które mają być nie tylko przeżyciem liturgicznym, czy świętowaniem, ale prawdziwym nawróceniem i odnową życia religijnego.

Na spotkaniu został powołany Zespół Misyjny, w skład którego wchodzą poszczególne grupy: modlitwy wstawienniczej, liturgiczna, muzyczna, techniczna, reklamy i dokumentacji.

Dzieląc się informacją z przygotowań, polecam dzieło Misji Parafialnych całej parafii: rodzinom, różom różańcowym, poszczególnym grupom liturgicznym i duszpasterskim, chorym i każdemu z osobna. Wszystkich proszę o modlitwę, aby Duch Święty przemienił serca wszystkich. W sposób szczególny proszę, aby modlitwą objąć zatwardziałych grzeszników i obojętnych wierze. Jesteśmy bierzmowani, a więc wezwani też do apostołowania, czyli troski nie tylko o swoje zbawienie, ale też o zbawienie drugich. Podejmujmy więc duchową adopcję konkretnych osób o których wiemy, że takiej modlitwy potrzebują.

Wszystkich parafian zawierzam w ufnej modlitwie Naszej Pani Borzęcińskiej, Najświętszej Maryi Pannie w tajemnicy Narodzenia.

Ks. Czesław Paszyński – proboszcz

One comment

  1. Przeżycia związane z I wojną światową spowodowały, że papież Pius XI zamierzał działać na rzecz pokoju między narodami. Jednym ze sposobów odnowienia całej ludzkiej społeczności było wezwanie wiernych wszystkich stanów i bez względu na wiek do zjednoczenia się w apolitycznej Akcji Katolickiej. W kilka lat po wyborze na Stolicę Apostolską zaczęto go nazywać papieżem Akcji Katolickiej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast