Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Otwarcie dworca PKP w Brzesku – zdjęcia

Otwarcie dworca PKP w Brzesku – zdjęcia

Winda, monitoring i baterie słoneczne – to tylko część nowości na dworcu kolejowym Brzesko-Okocim. Gruntownie odnowiony budynek jest już czynny dla pasażerów.

1 sierpnia 2012 roku o godz. 12.30 uroczyście otwarto po ponad 1,5  rocznym remoncie brzeski dworzec PKP.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele PKP, wykonawcy z firmy Ład-Bud, a także Poseł na Sejm RP Edward Czesak, Marszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela oraz przedstawiciele lokalnych władz samorządowych. Wśród nich obecni byli m.in.  v-ce starosta Ryszard Ożóg, burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, wójt Dębna Grzegorz Brach, wójt Iwkowej – Bogusław Kamiński, wójt Szczurowej – Marian Zalewski, a także radni powiatowi i miejscy, sołtysi i przewodniczący osiedli.

Dworzec poświęcił ksiądz prałat Władysław Pasiut, kustosz Sanktuarium Św. Stanisława w Szczepanowie.  Z kolei przedszkolaki zadbały o program artystyczny.

To, co jako pierwsze dostrzegą mieszkańcy miasta i podróżni to nowa elewacja, wymieniony dach, drzwi i okna. Nowością w budynku jest winda osobowa. Na dachu zainstalowano baterie słoneczne, dzięki którym pozyskana zostanie energia do podgrzewania wody. Obiekt został wyposażony w system monitoringu wizyjnego, który pozwoli na nadzorowanie pomieszczeń dworca, parkingu oraz okolic stacji, co zwiększy bezpieczeństwo podróżnych.

Dworzec kolejowy w Brzesku zyskał nową przestrzeń związaną z obsługą podróżnych. Jest bardziej przyjazna i funkcjonalna. Obiekt dostosowany został do potrzeb osób niepełnosprawnych i mających problemy z poruszaniem się. Przebudowano pomieszczenia ogólnodostępne, takie jak hol kasowy czy poczekalnia. Przygotowano także pomieszczenie dla matki z dzieckiem. Dla osób niedowidzących zostały zamontowane specjalne płytki kierunkowe, które ułatwią korzystanie z dworca.

Przy budynku powstał parking na 29 miejsc. Zostały również wyznaczone miejsca dla osób niepełnosprawnych. W odnowionym budynku część pomieszczeń zostanie zagospodarowana przez Urząd Miasta w Brzesku. Na piętrze natomiast ma powstać przychodnia lekarska.

Prace budowlane rozpoczęły się w lipcu 2010 roku i trwały blisko dwa lata. Przebudowa została wykonana przez Przedsiębiorstwo Inżynieryjno–Budowlane Ład-Bud z Tarnowa, wg projektu przygotowanego przez Zespół Projektowy AMD z Jaworzna. Nadzór inwestorski prowadziła firma GRI Generalny Realizator Procesu Inwestycyjnego z Krakowa. Wartość inwestycji wyniosła ok 3,7 mln złotych. Prace zostały sfinansowane ze środków budżetu państwa i własnych PKP SA.


Galeria zdjęć odnowionego dworca <==

IB/PKP

Foto-Olczak

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast