Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Otwarcie hali sportowej w Wojakowej – zdjęcia

Otwarcie hali sportowej w Wojakowej – zdjęcia

7 września w piątek w Wojakowej odbyło się uroczyste otwarcie budynku Sali gimnastycznej przy Zespole Szkół. Na uroczystość przybyli: Minister Rozwoju Regionalnego Elżbieta Bieńkowska, Marszałkowie Województwa Małopolskiego Marek Sowa i Stanisław Sorys, Starosta Powiatu Brzeskiego Andrzej Potepa i jego zastępca Ryszard Ożóg, Przewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Brzyk oraz Radni Powiatowi, Burmistrz Czchowa Marek Chudoba, Radni Gminy Iwkowa, Sołtysi miejscowości gminy Iwkowa, mieszkańcy, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Wojakowej. Współorganizatorami wydarzenia byli Wójt Gminy Iwkowa Bogusław Kamiński i Jolanta Zięba – Dyrektor Zespołu Szkół w Wojakowej.

Uroczystość rozpoczęła Msza Swięta w Kościele Parafialnym w Wojakowej. Po mszy przy dźwiękach orkiestry zebrani przemaszerowali do Zespołu Szkół, gdzie nastąpiło uroczyste otwarcie budynku hali sportowej. Wstęgę kolejno przecinali goście uroczystości. Następnie nastąpiło poświęcenie hali. Wszystkich gości przywitali gospodarze uroczystości, a następnie przemawiali Minister Elżbieta Bieńkowska oraz gospodarze województwa i powiatu. Wszyscy zgodnie cieszyli się z kolejnego ważnego obiektu sportowego w naszym regionie, który pozwoli na rozwój fizyczny młodzieży i mieszkańców Wojakowej i nie tylko. Ten obiekt pozwoli również na ich lepszą integrację społeczną, ponieważ będzie pełnił rolę centrum sportowo – kulturalnego tej miejscowości. Ogromne zadowolenie z doprowadzenia inwestycji do szczęśliwego zakończenia wyraził Wójt Iwkowej Bogusław Kamiński. Zebrani mieli również możliwość obejrzenia części artystycznej pt. „Olimpiada w Wojakowej”, która wywołała wśród zgromadzonych wielkie zainteresowanie.

Sala gimnastyczna zrealizowana została przy udziale środków z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, Schemat B: Infrastruktura społeczna, w tym edukacyjna i sportowa.




IB

Foto. Maciej Mazur IB

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast