Nie przegap
Strona główna » Kultura » Otwórzcie drzwi Chrystusowi! Nie lękajcie się! – zdjęcia

Otwórzcie drzwi Chrystusowi! Nie lękajcie się! – zdjęcia

Tyle lat już kochasz, kochasz! – po takim hasłem odbyło się październikowe spotkanie czwartkowe dedykowane błogosławionemu Janowi Pawłowi II.

Tym razem miejscem spotkania był Kościół pw. św. Urszuli z Towarzyszkami w Gosprzydowej. Tam, w tajemniczej scenerii  drewnianego kościółka, przy blasku świec modlitwą i śpiewem wspominaliśmy  błogosławionego Jana Pawła II.

Spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą różańcową. Potem do śpiewu zachęcali nas gminni muzycy i artyści wraz ze swoimi opiekunami: orkiestra dęta pod batutą Wiesława Porwisza oraz zespoły wokalno – instrumentalne takie jak: „Fantazja” z Gnojnika przygotowana przez Jerzego Migacza, „Holidays” z Gosprzydowej i schola parafialna z Lewniowej na czele z organistą, Romanem Rabijaszem.

Na koniec odśpiewaliśmy „Barkę” ulubioną pieśń  Wielkiego Papieża Polaka. To wydarzenie zgromadziło mnóstwo osób z Gosprzydowej i okolicznych miejscowości. Żal tylko, że młodzież w tym roku nie dopisała. Warto zastanowić się na nad tym. Niech znana i często śpiewana przez nas pieśń Już dzisiaj zależy od polskiej młodzieży następne tysiąc lat wzbudziła w nas myślenie.

Organizatorem koncertu było Centrum Kultury w Gnojniku.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu „Jesteśmy najlepsi  – Człowiek najlepsza inwestycja” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa.

ck.gnojnik.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast