Don't Miss
Home » Kultura » Otwórzcie drzwi Chrystusowi! Nie lękajcie się! – zdjęcia

Otwórzcie drzwi Chrystusowi! Nie lękajcie się! – zdjęcia

Tyle lat już kochasz, kochasz! – po takim hasłem odbyło się październikowe spotkanie czwartkowe dedykowane błogosławionemu Janowi Pawłowi II.

Tym razem miejscem spotkania był Kościół pw. św. Urszuli z Towarzyszkami w Gosprzydowej. Tam, w tajemniczej scenerii  drewnianego kościółka, przy blasku świec modlitwą i śpiewem wspominaliśmy  błogosławionego Jana Pawła II.

Spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą różańcową. Potem do śpiewu zachęcali nas gminni muzycy i artyści wraz ze swoimi opiekunami: orkiestra dęta pod batutą Wiesława Porwisza oraz zespoły wokalno – instrumentalne takie jak: „Fantazja” z Gnojnika przygotowana przez Jerzego Migacza, „Holidays” z Gosprzydowej i schola parafialna z Lewniowej na czele z organistą, Romanem Rabijaszem.

Na koniec odśpiewaliśmy „Barkę” ulubioną pieśń  Wielkiego Papieża Polaka. To wydarzenie zgromadziło mnóstwo osób z Gosprzydowej i okolicznych miejscowości. Żal tylko, że młodzież w tym roku nie dopisała. Warto zastanowić się na nad tym. Niech znana i często śpiewana przez nas pieśń Już dzisiaj zależy od polskiej młodzieży następne tysiąc lat wzbudziła w nas myślenie.

Organizatorem koncertu było Centrum Kultury w Gnojniku.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu „Jesteśmy najlepsi  – Człowiek najlepsza inwestycja” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa.

ck.gnojnik.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast