Don't Miss
Home » Wiadomości » Owoce przelanej krwi – akcja krwiodawstwa w KP PSP w Brzesku

Owoce przelanej krwi – akcja krwiodawstwa w KP PSP w Brzesku

SAM_1956 (Kopiowanie)Dzięki zorganizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku w dniu 16 listopada 2014 r. akcji honorowego krwiodawstwa wśród mieszkańców powiatu brzeskiego, udało się pozyskać krew dla dzieci chorującym na nowotwory.

Powodzenie akcji przerosło oczekiwania organizatorów, w pierwszych godzinach akcji prowadzonej w budynku naszej komendy zgłosiło się ponad 80 krwiodawców. Pomimo pełnego poświęcenia Pań pobierających krew z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, z uwagi na ograniczone możliwości sprzętowe 60 dawcom udało się oddać krew, co daje łącznie 27 litrów krwi pełnej.

W imieniu organizatorów chciałbym serdecznie podziękować uczestnikom naszej wspólnej szczytnej akcji, a szczególnie wszystkim tym, którzy zdecydowali się na ofiarowanie innym najcenniejszego daru jakim jest dar życia w postaci oddanej krwi.

mł. bryg. Piotr Słowiak PSP Brzesko

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast