Don't Miss
Home » Wiadomości » Pełnomocnik KWW Wspólnota Samorządowa oskarżony o publiczne zniesławienie

Pełnomocnik KWW Wspólnota Samorządowa oskarżony o publiczne zniesławienie

W środę 26 września 2018 r. (tj. dzisiaj) o godz. 12.30 w sali 112 w budynku Sądu Rejonowego przy ul. Kościuszki 20 odbędzie się spotkanie pojednawcze w związku z oskarżeniem o publiczne zniesławienie  jakie zostało wystosowane przez mieszkańca Jasienia Antoniego Pilcha wobec sołtysa Jasienia – Leszka Klimka (pełniącego również funkcję radnego rady miejskiej i pełnomocnika KWW „Wspólnota Samorządowa”.

Do zdarzenia doszło w trakcie sesji Rady Miejskiej w Brzesku w dniu 27 czerwca 2018 r. – oskarżony miał publiczne nazwać skarżącego „chorym psychicznie”. Sesja Rady Miejskiej w Brzesku jest transmitowana na żywo, jak również jest nagrywana w wersji audio.

Podczas wspomnianej sesji Rady Miejskiej Wiceprzewodniczący rady Piotr Wyczesany odczytał pismo mieszkańca Jasienia Antoniego Pilcha (nieobecnego w tym dniu na sesji). Pismo zawierało informacje dotyczące m.in. sposobu prowadzenie zebrania wiejskiego w Jasieniu. Po odczytaniu pisma w dyskusji zabrał również sołtys Jasienia Leszek Klimek, odrzucając wszystkie zarzuty, a przy okazji stwierdził, że Antoni Pilch jest chory psychicznie.

Fragmentu wypowiedzi Leszka Klimka

Całe wystąpienie Leszka Klimka

Jeżeli na dzisiejszym spotkaniu nie dojdzie do pojednania – sprawa zostanie skierowana na rozprawę w celu innego rozstrzygnięcia.

IB / materiały nadesłane

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast