Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Piękniejsze Jaworsko

Piękniejsze Jaworsko

Tradycyjnym przecięciem wstęgi oddano do użytku plac sportowo-rekreacyjny przy Szkole Podstawowej w Jaworsku. Inwestycja, która kosztowała 323 tys. zł, została wykonana w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Gmina otrzymała na ten cel dofinansowanie w wysokości 182 tys. zł.

Inwestycja ruszyła po wakacjach. W efekcie plac przy szkole zmienił oblicze nie do poznania. Bezpośrednio z budynkiem szkoły sąsiaduje plac zabaw dla dzieci, z boku urządzono parking na kilka samochodów, a nieco niżej na dwóch poziomach są alejki spacerowe z ławkami, koszami na śmieci i miejscem do grillowania. Teren został obsadzony roślinnością ozdobną i w pełnej krasie można będzie go podziwiać na wiosnę.

Przenikliwy wiatr, deszcz i chłód w dniu oficjalnego oddania go do użytku spowodowały, że zaproszeni goście odbyli jedynie krótki spacer alejkami, by zaraz potem wrócić do szkoły na część oficjalną. Tam była okazja do podziękowań władzom samorządowym za podjętą inicjatywę i wykonawcom za solidną pracę. – Gdy po raz pierwszy zobaczyłem projekt z bardzo szczegółowym planem urządzenia zieleni, to nie dowierzałem, że to się może powieść. Dzisiaj mogę tylko pogratulować pracownikom urzędu konsekwencji i zaangażowania w pracę nad realizacją tej inwestycji, z której korzystać będą mieszkańcy Jaworska – podkreślał Grzegorz Brach, Wójt Gminy Dębno. Sam odbierał podziękowania od sołtysa Fryderyka Bojdo, który słów wdzięczności nie szczędził nikomu, kto w jakikolwiek sposób włączył się w realizację tego przedsięwzięcia. Wszystko w programie artystycznym, w którym wierszowane wspomnienia przeplatały się z piosenkami, podsumowali uczniowie SP w Jaworsku. W finale zrobiło się niemal świątecznie, gdy gospodarze obdarowali gości kwiatami. Każdy wyjeżdżał z Jaworska z gwiazdą betlejemską.

Galeria zdjęć <==

gminadebno.pl

Podobne artykuły
“%RELATEDPOSTS%”

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast