Nie przegap
Strona główna » Kultura » Piękno i tradycja

Piękno i tradycja

Na przełomie października i listopada br. w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie można było obejrzeć wystawy artystyczne. Jedną z nich była wystawa fotografii, która została zrealizowana przez Stowarzyszenie na Śliwkowym Szlaku.
Zawierała najciekawsze prace uczestników Pleneru Artystycznego, który odbył się 24 czerwca. W plenerze uczestniczyły również osoby z naszej gminy, które pasjonują się fotografią: Joanna Dębiec, Anna Holik, Justyna Wojakiewicz, Magdalena Orszulak i Antoni Orszulak. Fotografie przedstawiały najpiękniejsze miejsca, ciekawe zakątki i przedmioty znajdujące się w gminach wchodzących w skład LGD, m.in.: skansen przy Bacówce ,,Biały Jeleń”, kościół p.w. Św. Mikołaja Biskupa w Tymowej, kościół p.w. Św. Marcina w Gnojniku, rynek w Lipnicy Murowanej, skansen w Laskowej, kościół w Tropiu, kościół na górze Św. Justa, przystanek PTTK w Znamirowicach, lotnisko w Łososinie Dolnej i rynek w Czchowie.
Kolejną ciekawą wystawą, którą nadal można obejrzeć w Ośrodku jest wystawa przedmiotów gospodarstwa rolnego używanych nawet sto lat temu. Wystawa została zrealizowana w ramach programu „Rok regionów” przez drużynę harcerską „Czchowskie Orły” działającą przy PSP w Czchowie. Na wystawie znajdują się m.in.: koromysło, jarzmo, maśniczka, pług, kołowrotek, czerpak na wodę, grabie, motyki oraz różne inne przedmioty domowego użytku. Jeszcze w tym roku wystawa zostanie przeniesiona do „Piwnic czchowskich”. Wspólnie z panią Marią Motyką Harcmistrzem drużyny planujemy utworzyć izbę tradycji naszego regionu, która będzie czynna cały rok. W związku z tym apelujemy do mieszkańców gminy o przynoszenie różnych przedmiotów, urządzeń, maszyn rolniczych, które wzbogacą zbiory izby. A tym samym zyskamy kolejny ciekawy punkt do zwiedzenia w Czchowie.

Galeria zdjęć >>

MOKSiR w Czchowie

Podobne artykuły
“%RELATEDPOSTS%

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast