Nie przegap
Strona główna » Religia » Pielgrzymi już na szlaku! – zdjęcia

Pielgrzymi już na szlaku! – zdjęcia

17 sierpnia o godzinie 8.30 na pielgrzymi szlak wyruszyła Jubileuszowa XXX Piesza Pielgrzymka z Tarnowa na Jasną Górę. Przed wymarszem pielgrzymi modlili się w trakcie Mszy Św. której przewodniczył ksiądz biskup ordynariusz Andrzej Jeż.

Hasłem rekolekcji w drodze, które potrwają dziewięć dni są słowa ‘Kościół naszym domem’. Duchowymi przewodnikami będą na szlaku bł. Karolina i bł. Jan Paweł II. W tym roku przypada bowiem 25. rocznica beatyfikacji dziewicy i męczennicy oraz wizyty papieża w Tarnowie. Podczas Mszy św., rozpoczynającej pielgrzymkę, obecne były relikwie tych błogosławionych.

Przez dziewięć dni pielgrzymi będą mieli do przejścia ok. 230 km. Na trasę wyruszyło z Tarnowa 25 grup. To o jedną mniej niż dotychczas. Ze względów organizacyjnych zdecydowano się połączyć grupy nr 9 i 10.

Tegoroczna pielgrzymka na Jasną Górę przebiega pod hasłem „W komunii z Bogiem”. Pielgrzymi z Dekanatu Szczepanowskiego, Czchowskiego oraz Brzeskiego pielgrzymują tradycyjnie w grupie nr 8, której patronem jest Św. Stanisław ze Szczepanowa.

Grupa Pielgrzymkowa Św. Stanisława BM prowadzona przez Ks. Łukasza Matykę dotarła do Szczepanowa późnym popołudniem. Pielgrzymi z grupy nr 8 zatrzymali się w Bazylice Mniejszej w Szczepanowie, aby odprawić nowennę do swojego Patrona.

Tych, którzy nie mogą udać się pieszo do Częstochowy (szczególnie chorych) zachęcamy do duchowego pielgrzymowania i łączenia się z pielgrzymami za pośrednictwem naszego diecezjalnego radia RDN.

 Galerie zdjęć

Galeria zdjęć rdn.pl <==  – wyjście z Tarnowa grupy nr 8.

Galeria zdjęć tarnow.pl <== 

Galeria zdjęć tarnowskieinfo.pl <== 

Galeria zdjęć tarnow.net.pl <== 

IB/RDN.PL

Foto-Paweł Topolski

Foto-Jerzy Kula

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast