Nie przegap
Strona główna » Religia » Pielgrzymi już na szlaku! – zdjęcia

Pielgrzymi już na szlaku! – zdjęcia

17 sierpnia o godzinie 8.30 na pielgrzymi szlak wyruszyła Jubileuszowa XXX Piesza Pielgrzymka z Tarnowa na Jasną Górę. Przed wymarszem pielgrzymi modlili się w trakcie Mszy Św. której przewodniczył ksiądz biskup ordynariusz Andrzej Jeż.

Hasłem rekolekcji w drodze, które potrwają dziewięć dni są słowa ‘Kościół naszym domem’. Duchowymi przewodnikami będą na szlaku bł. Karolina i bł. Jan Paweł II. W tym roku przypada bowiem 25. rocznica beatyfikacji dziewicy i męczennicy oraz wizyty papieża w Tarnowie. Podczas Mszy św., rozpoczynającej pielgrzymkę, obecne były relikwie tych błogosławionych.

Przez dziewięć dni pielgrzymi będą mieli do przejścia ok. 230 km. Na trasę wyruszyło z Tarnowa 25 grup. To o jedną mniej niż dotychczas. Ze względów organizacyjnych zdecydowano się połączyć grupy nr 9 i 10.

Tegoroczna pielgrzymka na Jasną Górę przebiega pod hasłem „W komunii z Bogiem”. Pielgrzymi z Dekanatu Szczepanowskiego, Czchowskiego oraz Brzeskiego pielgrzymują tradycyjnie w grupie nr 8, której patronem jest Św. Stanisław ze Szczepanowa.

Grupa Pielgrzymkowa Św. Stanisława BM prowadzona przez Ks. Łukasza Matykę dotarła do Szczepanowa późnym popołudniem. Pielgrzymi z grupy nr 8 zatrzymali się w Bazylice Mniejszej w Szczepanowie, aby odprawić nowennę do swojego Patrona.

Tych, którzy nie mogą udać się pieszo do Częstochowy (szczególnie chorych) zachęcamy do duchowego pielgrzymowania i łączenia się z pielgrzymami za pośrednictwem naszego diecezjalnego radia RDN.

 Galerie zdjęć

Galeria zdjęć rdn.pl <==  – wyjście z Tarnowa grupy nr 8.

Galeria zdjęć tarnow.pl <== 

Galeria zdjęć tarnowskieinfo.pl <== 

Galeria zdjęć tarnow.net.pl <== 

IB/RDN.PL

Foto-Paweł Topolski

Foto-Jerzy Kula

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast