Nie przegap
Strona główna » Religia » Pielgrzymi już w drodze na Jasną Górę

Pielgrzymi już w drodze na Jasną Górę

WP_20140817_007Kilka tysięcy osób wyruszyło 17 sierpnia na szlak 32. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Pielgrzymi z Dekanatu Szczepanowskiego, Czchowskiego oraz Brzeskiego pielgrzymują tradycyjnie w grupie nr 8, której patronem jest Św. Stanisław ze Szczepanowa. grupa liczy 580 osób.

Grupa Pielgrzymkowa Św. Stanisława BM prowadzona przez Ks. Mariana Kostrzewę dotrze do Szczepanowa późnym popołudniem. Pielgrzymi z grupy nr 8 zatrzymali się w Bazylice Mniejszej w Szczepanowie, aby odprawić nowennę do swojego Patrona.

W Szczepanowie swój nocleg miały grupy – 11 i 12. Za gościnę udzieloną pielgrzymom – Serdeczne Bóg zapłać!

Na trwające dziewięć dni „rekolekcje w drodze” zdecydowali się głównie młodzi ludzie, ale są też osoby starsze i całe rodziny. Pielgrzymkę rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Koncelebrowali ją biskupi pomocniczy, biskup z Konga – Brazzaville i licznie zgromadzeni kapłani. Przed pątnikami ponad 230 km drogi.

„Wychodzimy na szlak XXXII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, by ofiarować współczesnemu światu sens najgłębszy – życie Jezusa Chrystusa i Jego niegasnącą miłość. Wypełniona klimatem pielgrzymki przestrzeń naszych miast, miejscowości, pól i lasów staje się potężną przestrzenią ewangelizacji” – mówił w homilii biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Pielgrzymce do Częstochowy patronować będzie bł. Karolina Kózkówna, z racji 100. rocznicy Jej męczeńskiej śmierci. Na hasło pielgrzymowania wybrano słowa „Miłość na śmierć nie umiera”.

Relacje i transmisje z trasy będzie można usłyszeć w diecezjalnym Radiu RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Na szlaku będzie też obecna telewizja internetowa, która przeprowadzi transmisje Mszy i wieczornych Apeli Jasnogórskich. Pielgrzymkę będą relacjonować dziennikarze Tarnowskiego Gościa Niedzielnego oraz mediów lokalnych.

Tarnowska pielgrzymka dotrze na Jasną Górę 25 sierpnia.

bazylikaszczepanow.pl

Foto-Olczak

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast