Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Pieniądze na basen – zdjęcia

Pieniądze na basen – zdjęcia

Prawie 666 tysięcy złotych dofinansowania otrzymał projekt pod nazwą „Wykonanie modernizacji instalacji ciepłej wody użytkowej i wody basenowej w krytej pływalni w Brzesku z wykorzystaniem układu solarnego”. Zostało przyznane w ramach Osi Priorytetowej 7. Infrastruktura ochrony środowiska Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013, Działania 7.2. Poprawa jakości powietrza i zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Nazwa wprawdzie dość przydługa i mało czytelna, ale nie zmienia to faktu, że brzeska pływalnia stanie się za te pieniądze nowocześniejsza i bardziej oszczędna w zużyciu energii. 15 października w Urzędzie Miejskim w Brzesku odpowiednia umowa została podpisana przez Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Stanisława Sorysa i Burmistrza Brzeska Grzegorza Wawrykę w obecności Skarbnika UM Celiny Łanochy i Dyrektora BOSiR Marka Dadeja oraz zgromadzonych pracowników Urzędu Miejskiego.

Całość projektu warta jest prawie 790 tysięcy złotych. W ramach inwestycji zainstalowanych zostanie 120 kolektorów słonecznych wraz z układami współpracującymi z istniejącą instalacją przygotowania ciepłej wody użytkowej z kotłowni gazowej. Zaprojektowany system solarny będzie dzielić się na dwa podsystemy pracujące na dwóch oddzielnych stacjach solarnych. Stacja solarna S1 będzie obsługiwana przez zespół 78 kolektorów słonecznych, a stacja S2 przez zespół 42 kolektorów. Dzięki temu możliwe będzie zastąpienie energii ciepłowniczej na energię słoneczną. Zastosowanie odnawialnych źródeł energii zredukuje emisję zanieczyszczeń do atmosfery. Przyczyni się to do poprawy jakości powietrza i środowiska.IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast