Don't Miss
Home » Wiadomości » Pieniądze na drogę Jurków – Równia

Pieniądze na drogę Jurków – Równia

Gmina Czchów uzyskała dofinansowanie z „Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019”, na przebudowę drogi gminnej Jurków-Równia. Droga ta łączy bezpośrednio drogę krajową 75 Brzesko – Krynica z Kąpieliskiem „Chorwacja”. Inwestycja ma na celu poprawę stanu obsługi komunikacyjnej przyległego terenu poprzez podniesienie parametrów technicznych drogi, a tym samym polepszenie poziomu bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego i ruchu pieszego. Z pomocą programu wyremontowane zostanie przeszło 2 km drogi, powstanie prawie 1,5 km chodnika oraz
1 km kanalizacji drogowej.

Termin zakończenia przewidziano na koniec lipca 2018 r. Cała inwestycja opiewa na kwotę 2 277 865,89 zł, natomiast kwota dofinansowania wynosi 1 274 000,00 zł.

– Jest to jedna z ważniejszych inwestycji drogowych w ostatnim okresie, gdyż rozwiązuje ona problemy związane z działalnością żwirowni oraz bezpieczeństwem mieszkańców Równi Jurkowskiej. Budowa ta jednocześnie uatrakcyjni pod względem bezpiecznego i bardziej komfortowego przejścia i dojazdu tej części Jurkowa i znajdującą się w tym terenie Jurkowską „Chorwację” – zauważa burmistrz Marek Chudoba.

ug

One comment

  1. Dawid Nawalaniec

    Widać kampania wyborcza rozpoczęta. Termin dobrany doborowo, koniec lipca – największy tłok na tym fragmencie, poza tym jest tyle innych odcinków, które od lat proszą się o jakąkolwiek ingerencję. No, ale … trzeba tam się udzielać gdzie jest to zauważalne, … typowa cecha faryzeuszy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast