Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Pieniądze na renowację

Pieniądze na renowację

Gmina Iwkowa otrzymała z Urzędu Marszałkowskiego dotację w ramach programu „Małopolskie Kapliczki” na renowację murowanej kapliczki znajdującej się w Iwkowej. Gmina już tradycyjnie uczestniczy w tym programie. Urzędnicy gminni przywiązują dużą wagę do zabytków. Zwłaszcza tych mniejszych, których na terenie gminy jest aż 170. – Niektóre z nich są bardzo cenne, ale też niestety zniszczone – mówi wójt gminy Bogusław Kamiński. – Na tych zniszczonych koncentrujemy dużą uwagę. Co roku składamy do Urzędu Marszałkowskiego wniosek o dotację na renowację tych kapliczek. Do tej pory wyremontowaliśmy już trzy kapliczki, a teraz otrzymaliśmy pieniądze na renowację kolejnej. Jest to kwota 6 tysięcy złotych. Tyle samo dołoży gmina z własnych środków – kończy wójt.
Jest to tak zwana kapliczka domkowa z 1852 roku. To specyficzna kapliczka. Zbudowano ją z kamienia polnego łączonego gliną. Wymienione zostanie pokrycie dachowe, które aktualnie jest z blachy. Po wymianie kapliczka będzie kryta gontem, a więc tak jak zaraz po wybudowaniu. Nad całością zadania czuwa konserwator zabytków. Zakończenie prac konserwatorskich przewidywane jest a koniec wakacji.

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast