Nie przegap
Strona główna » Region » Pierwsza łopata wbita…

Pierwsza łopata wbita…

Ten dzień przejdzie do historii Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni, gdyż wbito pierwszą łopatę rozpoczynającą budowę sali gimnastycznej. Miejsce było nieprzypadkowe, gdyż to właśnie tam zlokalizowane będzie wejście do nowego obiektu sportowego.

W przyszłym roku spotkamy się w tym samym miejscu aby przecinając wstęgę dokonać uroczystego otwarcia ważnej dla całej społeczności szkolnej, inwestycji – mówił starosta Węgrzyn

Po 14 miesiącach powstanie nowoczesna sala gimnastyczna o powierzchni prawie 1 000 m2., która pomieści boisko do piłki ręcznej, boisko pełnowymiarowe do siatkówki i koszykówki oraz po trzy boiska pełnowymiarowe do gimnastyki  i akrobatyki sportowej jak również widownię dla 144 osób.

W drugiej części budynku będą się znajdowały dwa korty do squasha, magazyny na sprzęt sportowy, szatnie dla uczniów i zawodników jak również siłownię i salę do aerobiku.

Pierwsze łopaty wbili w ziemię Starosta bocheński Ludwik Węgrzyn, Przewodnicząca Rady Powiatu Bernadetta Gąsiorek, wicestarosta Józef Mroczek, Dyrektor ZS Nr 1 Jan Balicki, Wykonawca Przemysław Broszkiewicz oraz Oskar Łoziński Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego.

Warto dodać, że w obiekcie tym wykorzystana zostanie innowacyjna technologia, dzięki której będzie on należał do najnowocześniejszej generacji budynków energooszczędnych o najwyższym komforcie cieplnym i niskim zapotrzebowaniu na energię.

Koszt budowy nowoczesnej Sali to prawie 9,3 miliona złotych , natomiast powierzchnia użytkowa wyniesie 2130,89 m2.

sk

Fot. Maciej Mazur

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast