Don't Miss
Home » Region » Pierwsze sportowe Tacticale sprzedane za granicę

Pierwsze sportowe Tacticale sprzedane za granicę

Pejzaz_po_Defenderze_04Zakłady Mechaniczne Tarnów, należące do Polskiego Holdingu Obronnego zaistniały w nowym segmencie rynku. Ruszyła sprzedaż przeznaczonego między innymi dla odbiorców cywilnych karabinu Alex Tactical Sport 308 Winchester. Został on skonstruowany do celów sportowych, ale także dla myśliwych, policji oraz jako karabin treningowy dla wojska. Powstał na bazie wojskowej broni Bor 7,62 mm, wykorzystywanej przez polską armię od kilku lat i zbierającej szereg pochlebnych opinii.

Dostosowanie do wymogów sportowych i treningowych  oznacza, że konstrukcja została uproszczona, a liczba części składowych zredukowana. Po prezentacji na targach IWA w Norymberdze karabin był testowany między innymi w Holandii, a pierwsze egzemplarze dla odbiorców zagranicznych sprzedano do Szwajcarii i Anglii.  Po wrześniowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach pojawiło się też zainteresowani wśród klientów krajowych. Do mocnych stron Alexa Tacital Sport należą:  przystępna cena, zastosowanie sprawdzonych materiałów oraz  solidność wykonania. Więcej na temat tego sprzętu można się dowiedzieć z nowego materiału filmowego opublikowanego na stronie Zakładów Mechanicznych www.zmt.tarnow.pl.(link- https://www.youtube.com/watch?v=7cEzHmjbVLg)

Materiał Pejzaż po Defenderze pokazuje także inne produkty gotowe do wprowadzenia na uzbrojenie sił zbrojnych.  Jednym z nich, który ma stanowić wariant uzbrojenia żołnierza przyszłości Tytan jest opracowany w Tarnowie granatnik RGP-40. Ta podręczna artyleria pozwala pokryć ogniem sześćset metrów kwadratowych terenu, ale jej zastosowanie jest znacznie bardziej uniwersalne. Można strzelać pociskami z gazem obezwładniającym. Jest też amunicja hukowa i pozwalająca na otwieranie drzwi na odległość. Granatniki mogą być wykorzystywane akcji kontroli rozruchów lub przy operacjach antyterrorystycznych.

mk

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast