Nie przegap
Strona główna » Kultura » Pierwszy koncert

Pierwszy koncert

Sala koncertowa Brzeskiego Centrum Kulturalno Bibliotecznego zainaugurowała działalność. W sobotni wieczór 13 sierpnia odbył się pierwszy koncert. Ze sceny RCKB popłynęły dźwięki muzyki rockowej w wykonaniu brzeskiego zespołu After Day, który wystapił w składzie Tomasz Hładun – gitara solowa, Kacper Kornaś – gitara prowadząca, Piotr Styczeń – gitara basowa, Krzysztof Szydłowski – perkusja i Łukasz Kornaś – śpiew. Dwanaście koncertowych utworów i jeden bis wprowadziły publiczność w dobry nastrój. Były to dobrze znane przeboje, których możemy słuchać z płyt i w radiu, chociaż częściej z płyt, ponieważ stacje radiowe preferują odtwarzanie nieco innego rodzaju muzyki. Ogłupiającej, miałkiej i szybko przemijającej. Muzyki, która szybko wpada w ucho, a jeszcze szybciej z niego wypada. Pozostawiając po sobie wiele szkód.

Utwory, których słuchaliśmy w sobotę są inne. Wszystkie pamiętamy z przed lat. Często gościły długo na listach przebojów, wywoływały wiele emocji, a ich niezaprzeczalną zaletą jest to, że śpiewają je kolejne pokolenia młodych ludzi. Tym bardziej należą się wielkie brawa muzykom z zespołu After Day, że postanowili wziąć na warsztat piosenki takich wykonawców jak Neil Young, The Doobie Brothers, Dżem, Grzegorz Ciechowski, Breakout, Budka Suflera czy Czerwone Gitary. Posłuchaliśmy znanych przebojów, które już dawno znalazły się w kanonie światowej i polskiej muzyki rockowej. Zespół zaprezentował w wielu przypadkach nową aranżację granych utworów. Między innymi mogliśmy wysłuchać ostrzejsze wykonanie przeboju „Jesteś lekiem na całe zło” z repertuaru Krystyny Prońko. Bardzo może podobać się również wykonanie utworu „Asfaltowe łąki”, którą kiedyś wykonywała Grupa ABC. Świetnym pomysłem wydaje się być także podzielenie koncertu na trzy części. Dwie z nich ( pierwsza i trzecia ) grane były elektryczne i ostrzej, a część środkowa ( druga ) to bardzo popularna konwencja unplugged czyli bez prądu, podczas której wysłuchaliśmy między innymi bardzo sprawnie zagranej akustycznej wersji przeboju „Naiwne pytania ( W życiu piękne są tylko chwile ) zespołu Dżem. Utwór ten jest jednocześnie zapowiedzią cyklu koncertów poświęconych nieżyjącym muzykom, które After Day zagra w listopadzie.

Czekamy zatem na kolejne dobre rockowe granie w wykonaniu grupy. Czekamy również na następne koncerty w RCKB. Ta scena musi tętnić życiem i mamy nadzieję, że tak będzie. Brzeski MOK otrzymał w prezencie wspaniałą salę koncertową. Przed nami długie jesienne i zimowe wieczory, które mieszkańcom miasta mogą przynieść wiele miłych chwil spędzonych w tejże Sali.

IB

Podobne artykuły

“%RELATEDPOSTS%”

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast