Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » „Pijani kierowcy rujnują życie” – akcja profilaktyczna w Czchowie

„Pijani kierowcy rujnują życie” – akcja profilaktyczna w Czchowie

24 lutego 2017 roku na terenie gminy Czchów funkcjonariusze Komisariatu Policji w Czchowie oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku wraz z członkami Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przeprowadzili akcję profilaktyczną pn. „Pijani kierowcy rujnują życie”.

Nietrzeźwi za kierownicą stwarzają ogromne niebezpieczeństwo, a wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często kończą się tragicznie.

W ramach akcji profilaktycznej policjanci wraz z członkami Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pojawili się na drogach gminy Czchów. Podczas kontroli drogowych rozdawali kierowcom ulotki na temat konsekwencji jazdy pod wpływem alkoholu Ponadto udzielali rad jak się zachować i jakie kroki podjąć widząc osobę pod wpływem alkoholu wsiadającą za kierownicę.

Przekaz o skutkach jazdy pod wpływem alkoholu skierowany był nie tylko do kierujących, lecz także do pasażerów oraz świadków takich sytuacji. Jego celem było podniesienie poziomu świadomości mieszkańców o często nieodwracalnych następstwach tak bezmyślnego zachowania.

KPP Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast