Don't Miss
Home » Sport » Piknik “Zdrowo na Sportowo” kolejną imprezą cykliczną w gminie Borzęcin / zdjęcia

Piknik “Zdrowo na Sportowo” kolejną imprezą cykliczną w gminie Borzęcin / zdjęcia

DSC_3229 kopiaW niedzielę 13 października br. na terenie obiektu sportowego w Borzęcinie – Borku odbył się piknik rekreacyjny „Zdrowo na Sportowo” połączony z obchodami XIII Dnia Papieskiego. W samo południe rozpoczęła go modlitwa za ofiary wypadków drogowych oraz prelekcja na temat profilaktyki uzależnień od alkoholu i narkotyków.


Podczas pikniku nie mogło zabraknąć piłkarskich emocji z udziałem najmłodszych piłkarzy KS „Sokół” Borzęcin, czyli zespołu „Sokole Orliki”, które nie dość, że rozegrały pokazowy mecz w swoim gronie, to także okazały się lepsze w drugim spotkaniu, w którym przyszło im zmierzyć się z drużyną rodziców. Kolejnym, chociaż nie ostatnim tego dnia piłkarskim akcentem był mecz pomiędzy lektorami i ministrantami z parafii w Borzęcinie Górnym, zakończony zwycięstwem tych pierwszych 6:4.

Najważniejszym punktem programu był oczywiście mecz IV ligi wschodniej pomiędzy miejscowym KS „Sokół” Borzęcin a KS Tymbark, zakończony niespodziewanym remisem 1:1. Zanim jednak na murawie pojawili się główni aktorzy niedzielnego spotkania, uczestnicy pikniku mogli obejrzeć wspaniałe maszyny motocyklistów, którzy korzystając ze wyśmienitej pogody, przyjechali na borzęcińską imprezę z Brzeska i powiatu, sprawiając tym samym, szczególnie najmłodszym, nie małą frajdę. Ponadto odbył się pokaz bramkarski, w trakcie którego przedstawiono adeptów nowo utworzonej szkółki „GoalKeeper”, której opiekunem jest były bramkarz m. in. Okocimskiego Brzesko – Jarosław Palej. Pokaz prawdziwego bramkarskiego kunsztu dał obecny bramkarz brzeskiego pierwszoligowca – Marek Pączek. Co więcej, każdy z obecnych mógł sprawdzić swoje piłkarskie umiejętności w konkursie rzutów karnych.

Całą imprezę zakończyło wspólne grillowanie z okazji Dnia Papieskiego oraz Modlitwa Papieska. – Inicjatorem przeprowadzenia imprezy o charakterze profilaktycznym był zarząd klubu sportowego “Sokół” Borzęcin z prezesem Stanisławem Klisiewiczem na czele – mówi wójt gminy Borzęcin, Janusz Kwaśniak. – W konsekwencji dyskusji nad jej formułą uznaliśmy, że piknik będzie imprezą cykliczną odbywającą się w Dniu Papieskim, upamiętniającą postać Wielkiego Papieża, Polaka – Jana Pawła II, który w trakcie swojego pontyfikatu wiele razy nawiązywał do istoty rozwoju sportowego, jako elementu kształtowania osobowości, mającego znaczący wpływ na rozwój intelektualny człowieka. W parze z nauką Błogosławionego Jana Pawła II idzie promocja zdrowego trybu życia, wolnego od różnej maści używek i nałogów – tłumaczy ideę pikniku “Zdrowo na Sportowo”, gospodarz gminy Janusz Kwaśniak.

Organizatorami imprezy byli: Klub Sportowy „Sokół” Borzęcin, Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak oraz Parafia pw. Narodzenia NMP w Borzęcinie Górnym.

ug / IB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast