Don't Miss
Home » Sport » PIŁKA RĘCZNA W PSP 2 BRZESK

PIŁKA RĘCZNA W PSP 2 BRZESK

Zmaganiami w finale rejonowym w Tarnowie zakończyły swój sezon młode piłkarki ręczne z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku. Pod kierownictwem Magdaleny Mardoń i Marcina Gromadzkiego dziewczęta rywalizowały w turniejach w ramach Igrzysk Dzieci (rocznik 2005 i młodsi).

W mistrzostwach gminy Brzesko uczennice z PSP nr 2 nie miały sobie równych, pokonując kolejno szkoły podstawowe z Jasienia, Mokrzysk, Okocimia i brzeskiej „trójki”. Gospodarzem zawodów na szczeblu powiatowym była szkoła podstawowa w Porąbce Uszewskiej. Tam również z kompletem zwycięstw udało się wygrać turniej, pokonując najpierw w meczach grupowych rywalki z Borzęcina oraz miejscowy zespół z Porąbki Uszewskiej. W półfinale została pokonana ekipa z Zaborowa, a w finale po raz kolejny gospodynie turnieju nie znalazły sposobu na wygranie z drużyną z Brzeska. Na koniec przyszedł czas na finał rejonowy, którego gospodarzem była szkoła podstawowa nr 15 w Tarnowie. W hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji dziewczęta z brzeskiej „dwójki” zajęły III miejsce notując następujące wyniki:

PSP 2 Brzesko – PSP 1 Dąbrowa Tarnowska 7:4

PSP 2 Brzesko – PSP 1 Skrzyszów 5:9

PSP 2 Brzesko – PSP 15 Tarnów 4:7

Najwięcej bramek w trzech turniejach rzuciły Klara Filipowska i Emilia Śledź, a zespół startował w składzie: Aleksandra Klimek (kapitan), bramkarki Oliwia Trybalska i Kaja Baran oraz Klara Filipowska, Ewa Wawryka, Laura Kaczmarek, Emilia Nazimek, Wiktoria Szałas, Emilia Śledź, Liliana Gurgul, Wiktoria Mysińska i Emilia Sacha.

MG

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast