Don't Miss
Home » Wiadomości » PiS wnioskuje o pieniądze na łączniki z A4

PiS wnioskuje o pieniądze na łączniki z A4

A4Prawo i Sprawiedliwość składa poprawkę do budżetu państwa na rok 2013 z przeznaczeniem na prace przygotowawcze i budowę połączeń autostradowych w węzłach autostrady A4 w Brzesku, Bochni i Tarnowie. Wnioskodawcą jest poseł Edward Czesak, prezes PiS w okręgu tarnowskim. Poprawkę podpisali tarnowscy posłowie PiS Włodzimierz Bernacki oraz Michał Wojtkiewicz, a także inni małopolscy posłowie PiS.

Otwarta ostatnio, na odcinku Szarów – Tarnów autostrada A4, w zamysłach miała stanowić impuls dla gospodarczego rozwoju całego Regionu. Wzdłuż niej powinny pojawiać się nowe firmy, powstawać nowe miejsca pracy. Nie można jednak tego osiągnąć gdyż w chwili obecnej z autostrady nie można zjechać. Brak jest połączeń z siecią dróg lokalnych. Brak jest zjazdów z autostrady. Jako mieszkańcy Małopolski nie chcemy być tylko odbiorcami hałasu oraz zanieczyszczeń jakie będą wiązały się z użytkowaniem autostrady. Rząd nie przewidział środków na budowę tychże połączeń i zjazdów w projekcie budżetu Państwa na rok 2013 r. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości zapowiedzieli, ze złożą poprawkę. Poprawka została złożona. Jutro w Sejmie decydujące głosowania.

Poseł Edward Czesak apeluje do wszystkich parlamentarzystów z Małopolski, a szczególnie do posłów z okręgu tarnowskiego o rzeczywiste, a nie deklarowane działania na rzecz pozyskania pieniędzy koniecznych do skomunikowania autostrady z siecią dróg lokalnych.

„Oczekujemy, w szczególności od parlamentarzystów PO i PSL poparcia tej poprawki. Czas na czcze obietnice minął. Potrzebne są konkretne działania. Małopolska nie może być przez Warszawę traktowana po macoszemu, a posłowie partii rządzącej nie powinni zachowywać się jak maszynki do głosowania. Tu chodzi o nasz Region i winniśmy, w trosce o jego rozwój, stanąć wspólnie ponad politycznymi podziałami i wywalczyć te pieniądze”.

JW-W

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast