Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Platforma po prezentacji

Platforma po prezentacji

Platforma Obywatelska zaprezentowała kandydatów do sejmu i senatu w nadchodzących wyborach parlamentarnych 9 października. W okręgu nr. 15 ( miasto Tarnów, powiaty: tarnowski, dąbrowski, brzeski, bocheński, proszowicki i wielicki ) wystartują:

1. Aleksander Grad
Urodzony 01.05.1962 r. w Łosińcu. Żonaty, czworo dzieci. Mieszka w Pleśnej koło Tarnowa. Wykształcenie wyższe. Studia na Wydziale Geodezji Przemysłowej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Z zawodu inżynier. Był prywatnym przedsiębiorcą, Wojewodą Tarnowskim, Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Zdrowia odpowiedzialnym za budżet, finanse i inwestycje. Od 2001 r. do 2011 r.  poseł PO na Sejm RP IV, V i VI kadencji, Wiceprzewodniczący Komisji ds. Unii Europejskiej, Przewodniczący Komisji Skarbu Państwa. Od 2007 roku Minister Skarbu Państwa.

2. Urszula Augustyn 
Urodzona 1.09.1964 r. w Tarnowie. Mąż, dwoje dorosłych dzieci (wśród domowników są też kot Pedro i żółw Tadeusz). Wykształcenie: Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Krakowie, Wydział Filologii Polskiej – mgr filologii polskiej. Z zawodu dziennikarz. Obecnie posłanka na Sejm RP.

3. Jan Musiał
Urodzony 5.02.1955 r. w Bochni. Żona Anna, syn Dawid. Wykształcenie: Prywatna Wyższa Szkoła Ochrony Środowiska w Radomiu. Z zawodu inżynier ochrony środowiska – specjalista w zakresie inżynierii i zarządzania ochrony środowiska. Obecnie poseł na Sejm RP.

4. Adam Korta
Urodzony 17.12.1977 r. Żona Urszula, syn Mikołaj. Wykształcenie: Uniwersytet  Rolniczy im. H. Kołłątaja w Krakowie (dawna Akademia Rolnicza), Wydział Inżynierii Środowiska i Geodezji, kierunek inżynieria środowiska. Z zawodu inżynier. Jest dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg w Bochni.

5. Elżbieta Achinger
Urodzona 08.06.1957 r. w Krakowie. Mężatka, matka trójki dzieci (18,25,30 lat)  oraz opiekun prawny rodzeństwa (14, 17 lat)  w ramach rodziny zastępczej. Wykształcenie: wyższe prawnicze, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Jest Pełnomocnikiem Zarządu „Regis” Sp. z o.o. w Krakowie ds. Systemów Zarządzania Jakością. Przez 14 lat pracowała w Sądzie Wojewódzkim w Krakowie jako kurator sądowy. Przez 16 lat przedsiębiorca, współzarządzający spółką. Doświadczony samorządowiec: radna Rady Miejskiej w Wieliczce w latach 2002-2006, Radna Sejmiku Województwa Małopolskiego w kadencji 2010-2014.

6. Mirosław Banach
Urodzony w 1963 roku. Wykształcenie wyższe ekonomiczne. Radny Gminy Tarnów w latach 1994-1998; Delegat Sejmiku Samorządowego Województwa Tarnowskiego 1994-1998; Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w latach 1998-2002; Etatowy Członek Zarządu Powiatu w latach 2002-2006 i Wicestarosta Tarnowski w latach 2006—2010; przewodniczący Zarządu Powiatu Platformy Obywatelskiej

7. Robert Wardzała
Urodzony 12.10.1975 r. w Tarnowie. Ma żonę i dwójkę dzieci. Wykształcenie: Technikum Chemiczne ZST w Mościcach. Obecnie student 2 roku Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie na kierunku Zarządzanie. Zawodowy zawodnik żużlowy – licencja od 1993 r. Z wykształcenia technik elektryk dysponujący także kwalifikacjami pedagogicznymi (specjalistyczny kurs). Obecnie pracuje w TVP, prowadzi własną działalność gospodarczą. Jest m.in. wydawcą Ogólnopolskiego Portalu Żużlowego eSpeedway.pl

8. Marek Minorczyk
Urodzony 26.06.1958 r. w Dąbrowie Tarnowskiej. Żonaty, ma czworo dzieci. Wykształcenie: prawnicze, studia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie zastępca Burmistrza. Pracuje w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej.

9. Magdalena Kalarus-Kwaśniewska
Urodzona 22.04.1974 r. w Proszowicach. Mężatka, mama dwóch córek Emilki (6 lat) i Antosi (3 lata). Wykształcenie: Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki Wydział Inżynierii Środowiska, specjalność: inżynieria komunalna oraz Uniwersytet Jagielloński w Krakowie Wydział Zarządzania i Komunikacji – studia podyplomowe. Zawód: magister inżynier o specjalności inżynieria komunalna. Pracuje w Kopalnia Soli Wieliczka SA.

10. Bernard Karasiewicz
Urodzony 05.06.1960 r. w Wałbrzychu. Ma Troje dorosłych dzieci: dwóch synów i córkę. Od ponad 30 lat żonaty – żona Maria.  Wykształcenie: Akademia Górniczo Hutnicza w Krakowie. Z zawodu inżynier zarządzania. Obecnie dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie.

11.  Ewa Cierniak-Lambert
Urodzona 23.07.1955 roku w Dobczycach. Mężatka – sześcioro dzieci. Wykształcenie: Akademia Medyczna w Krakowie. Jest lekarzem medycyny – pediatrą i lekarzem rodzinnym. Pracuje w Niepublicznym Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Medycyny Rodzinnej w Gnojniku.

12. Grzegorz Sienkiewicz
Urodzony 13.08.1987 r. w Brzesku. Kawaler. Wykształcenie: skończona szkoła I LO im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni. Obecnie student stosunków międzynarodowych.

13.  Jadwiga Kusior
Mąż Stanisław, wójt Wietrzychowic w latach 1990-2002, poseł na sejm II kadencji, radny sejmiku województwa małopolskiego 1998-2002, obecnie od 2002 roku burmistrz Żabna. Syn Łukasz geodeta, córka Anna studentka V roku medycyny. Z zawodu bibliotekarz. Dyrektor Miejskiej Biblioteki  Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej.

14. Julia Jelonek
Urodzona 14.02.1954 r. w miejscowości Niegowić. Mieszka w Pierzchowie w Gminie Gdów. Ma męża, dwie zamężne córki i czworo wnucząt. Wykształcenie: Państwowe Technikum Rolnicze w Dąbrowicy. Z zawodu jest rolnikiem. Pracuje w Urzędzie Gminy Gdów.

15. Agata Mróz
Urodzona  08.08.1971 r. w Tarnowie. Mąż Andrzej, trzech synów. Wykształcenie: magister ekonomii po Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Obecnie menedżer zarządzający w PoznaLec Sp. z o.o.

16.  Paweł Sroga
Urodzony 30.11.1971 r. w Proszowicach. Kawaler. Wykształcenie: Politechnika Krakowska – Wydział Architektury. Z zawodu architekt. Rzeczoznawca majątkowy, Audytor Energetyczny. Prowadzi własną działalność gospodarcza – architektura, szacowanie nieruchomości, audytyng i certyfikacja energetyczna.

17. Krystyna Szymańska
Urodzona 25.06.1971 r. w Szczucinie. Ma dwoje dzieci. Wykształcenie: Studium Nauczycielskie w Krakowie, Akademia Muzyczna w Bydgoszczy wydział wokalno-aktorski, uzyskany tytuł: magister sztuki, Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Tarnowie, studia podyplomowe – kierunek: Zarządzanie i Marketing.

18. Jan Wójcik
Urodzony 02.07.1950 r. w Królówce. Żonaty, żona Ewa jest nauczycielką. Ma dwóch synów, którzy ukończyli studia wyższe, jeden założył rodzinę. Wykształcenie: absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie i studiów podyplomowych na UJ w Krakowie i Wyższej Szkole Humanistyczno-Przyrodniczej w Sandomierzu. Z zawodu nauczyciel. Od 18 lat dyrektor Zespołu Szkół Jana Pawła II w Łapanowie.

Kandydat do Senatu RP (okręg tarnowski)
Roman Ciepiela
Urodzony 17 listopada 1955 r. w  Tarnowie. Żona Alina – filolog, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i studiów podyplomowych na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Córka Anna – prawnik. Córka Magdalena – doktorantka na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Maciej – uczeń Gimnazjum nr 2 w Tarnowie.
Wykształcenie: Akademia Rolnicza w Krakowie i Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie. Pracuje w  Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, jest Wicemarszałek Małopolski.

Podczas konferencji prasowej minister Grad powiedział – Tę listę stworzyliśmy z myślą, by była jak najsilniejsza. Chcemy zebrać jak największą ilość głosów. Naszym zadaniem jest wygranie po raz pierwszy tych wyborów w tym okręgu. Nie jest to łatwe zadanie, ale możliwe do wykonania. Nasze atuty to wiele dokonań. Lista sukcesów jest długa. Jesteśmy skuteczni. Ostatnie cztery lata to okres wielkich zmian w Polsce, regionie tarnowskim i w Małopolsce. Muszą to przyznać nawet najwięksi malkontenci – dodał minister na zakończenie.

IB

 

Podobne artykuły

“%RELATEDPOSTS%”

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast