Nie przegap
Strona główna » Kultura » Plenerowe Kino Letnie w Porębie Spytkowskiej zaprasza

Plenerowe Kino Letnie w Porębie Spytkowskiej zaprasza

Wakacje się zaczęły na dobre. Wszystkie Ośrodki Kultury starają się aby czas letniego wypoczynku nie był okresem nudy. Każdy więc na miarę własnych możliwości  organizuje festyny, turnieje, pikniki, koncerty. W Porębie Spytkowskiej z inicjatywy sołtysa Adriana Zaleśnego, który wystarał się o odpowiednie środki na ten cel, w ubiegłym roku uruchomione zostało Letnie Kino Plenerowe.

Co tydzień na placu obok Domu Ludowego wyświetlany jest na ogromnym 4,5 x 2,5 metra ekranie wybrany w internetowym głosowaniu film. Wszyscy chętni mogą przyjść i w komfortowych warunkach, całkowicie bezpłatnie obejrzeć film, na który być może nie mieli czasu wybrać się w ciągu  roku. Takiej propozycji nie ma żadne sołectwo w całym powiecie brzeskim. Żeby było jasne – jak na projekcję przyjadą mieszkańcy z innych miejscowości, to bardzo miło zostaną przyjęci, bo Poręba Spytkowska słynie ze swoich imprez i przysłowiowej wręcz gościnności.

W tym roku rusza więc drugi sezon plenerowego kina w Porębie Sypytkowskiej. Pierwsza projekcja już w najbliższy piątek 7 lipca  o godz. 21.15. Jeszcze nie wiadomo jaki film obejrzą widzowie, ponieważ to rozstrzygnie się dopiero we wtorek wieczorem, kiedy zakończona zostanie sonda internetowa, gdzie wszyscy zainteresowani mogą oddać głos na wybrany przez siebie obraz.

Pod tym linkiem

Do wyboru jest aż 55 filmów, z których można wybrać cztery propozycje. Jakby komuś było mało, to może jeszcze dopisać swoją własną propozycję. Jeżeli taka dopisana propozycja uzyska duże poparcie, to sołtys oczywiście zdobędzie ten film.

W tym roku sołtys jeszcze nie deklaruje, że sam nakręci film, choć często bierze udział w przedsięwzięciach, z których można by zrobić dość ciekawy film akcji, albo dramat polityczny, ale kto wie? Wszystko jeszcze przed nami.

Sezon zostanie zakończony w dniu 2 września. Wtedy będzie miała miejsce ostatnia projekcja w tegorocznym sezonie. Całość zakończy się festynem.

brzesko.info.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast