Don't Miss
Home » Sport » PLF – dużo bramek i emocji w czwartej kolejce

PLF – dużo bramek i emocji w czwartej kolejce

25 listopada na hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku rozegrano czwartą kolejkę spotkań I ligi Powiatowej Ligi Futsalu w Brzesku. Swoje mecze wygrywały Karols Pizza, Futsal Gryf Borzęcin i Aslan Jadowniki, a po jednym punkcie do swego dorobku dopisały Defibrylator i MWM.

Za nami już czwarta kolejka I ligi futsalu w Brzesku i czwarte zwycięstwo Karols Pizza. Tym razem Karolsi pokonali kolejnego po Futsal Gryf Borzęcin konkurenta do czołowego miejsca – Oknodrewal i z kompletem punktów przewodzą ligowej stawce. Jak tak dalej pójdzie to zespół w większości złożony z piłkarzy rewelacji IV ligowych trawiastych boisk – Jadowniczanki Jadowniki już od połowy rundy będzie się mógł sposobić do podniesienia mistrzowskiego pucharu. Czy ktoś im w tym przeszkodzi? Może w przyszłym tygodniu będzie to Corleone.

W innych spotkaniach wczorajszego dnia również nie brakowało emocji, a zwycięstwa na swoim koncie odnotowali Futsal Gryf Borzęcin oraz Aslan Jadowniki. Punktami podzielił się Defibrylator z MWM-em.

Może się powtórzymy pisząc, że Karolsi rehabilitują się w pełni za zeszłoroczny nieudany sezon, kiedy odnotowali wynik znacznie poniżej swoich możliwości i że w tym zrobią (robią) wszystko, aby zmazać tę plamę i wygrać rozgrywki. Potwierdzają to przekonanie również słowa jednego z organizatorów ligi Pawła Ciury – Jeśli nie wygrają ligi w tym roku to już chyba nigdy tego nie uczynią. Tę determinację widać w podejściu tego zespołu do każdego ligowego spotkania. Przed każda potyczką Karols Pizza są zmobilizowani, zgrani i nastawieni na jeden cel jakim jest odciśnięcie dużego piętna na bieżącej edycji Futsalowej Ligi. Widać, że w każdym spotkaniu drużyna ta, w przeciwieństwie do paru innych zespołów, potrafi stawić się na mecz w pełnym składzie, a po reakcjach ławki rezerwowych (nikt tak głośno nie fetuje zdobytej bramki jak Karols Pizza) i konstruowanych akcjach można z łatwością orzec, że w zespole panuje świetna atmosfera. Każdy z zawodników Karolsów oczywiście posiada niemałe umiejętności piłkarskie czym potrafi zdominować swojego rywala i odrobić bramkowe straty.

Powyżej opisane cechy pozwoliły Karolsom pokonać w hitowym meczu 4 kolejki Oknodrewal 5:3. Zawodnicy lidera wprawdzie przegrywali do przerwy 0:1, ale ich zryw z początku drugiej połowy przesądził o zainkasowaniu kolejnych trzech punktach. W odstępie zaledwie pięciu minut Karolsi zdobyli cztery bramki, niejednokrotnie trafiając do siatki po widowiskowych i szybko rozegranych akcjach na jeden kontakt. Oknodrewal po takich ciosach nie poddał się i zdołał odpowiedzieć dwoma golami. Na wyrównanie zabrakło im już czasu, a końcowy wynik celnym strzałem równo z końcową syreną ustalił Rojkowicz.

W poprzednim sezonie w rozgrywkach dominowały doświadczone zespoły, a w tym ton rywalizacji nadają drużyny o troszkę krótszym piłkarskim stażu. Potwierdzeniem tej tezy oprócz dobrej dyspozycji Karolsów jest również drugie miejsce w rozgrywkach Aslanu Jadowniki. Zawodnicy tej drużyny, wspieranie w każdym meczu przez dyrektora gimnazjum w Jadownikach – Tomasza Wietechę, nie mieli problemów w tej kolejce, aby rozprawić się z Bosmansklep.pl. Losy meczu rozstrzygnęły się pod koniec pierwszej połowy, kiedy w krótkim odstępie czasu Aslan zdobył pięć goli. Ostateczne ich wygrana – 9:2 była najmniejszym wymiarem kary dla ich rywali, którzy grając tylko w sześcioosobowym składzie i pomimo ambitnej postawy nie mogli w żaden sposób przeciwstawić się swojemu rywalowi. Pisząc o tym meczu warto również dodać, że większość bramek padła w nim po składnych akcjach, rozegrywanych z pierwszej piłki przez oba zespoły.

Równie pewne zwycięstwo co Aslan Jadowniki odniósł w tej serii gier Futsal Gryf Borzęcin, który pokonał CF Zaborów. Może wygrana borzęcinian nie była tak okazała, ale przypatrując się temu pojedynkowi miało się wrażenie, że nic nie może zagrozić w nim graczom Gryfa. I to przekonanie również było obecne gdzieś w połowie drugiej części spotkania, kiedy dzięki ambitnej postawie ostatni zespół w tabeli doprowadzi do stanu po dwa. Chwilę później zgodnie z oczekiwaniami wszystkich Futsal Gryf ponownie wyszedł na prowadzenie po indywidualnej akcji Roberta Płachno i spokojnie dowiózł trzy punkty do końca. Młody zespół z Zaborowa musi jeszcze zapłacić sporo frycowego, aby być równorzędnym rywalem dla najlepszych zespołów tej ligi.

W ostatni spotkaniu tej kolejki punktami podzieliły się Defibrylator i MWM. Faworytem przed meczem byli piłkarze Defibrylatora, ale grając bez kilku zawodników dali się zaskoczyć w końcówce spotkania swoim rywalom i stracili pewną wygraną. Główną postacią tego pojedynku był zawodnik MWM Mateusz Kizior, który pod koniec meczu uderzeniem pod poprzeczkę zdobył swoją drugą bramkę, dającą drużynie pierwszy punkt w tych rozgrywkach.

Wyniki 4 kolejki I ligi PLF w Brzesku:

Corleone 5 – 0 May Mat
Oknodrewal 3 – 5 Karols Pizza
Szczygieł, Płachta, Święch – Kozub, Wójtowicz, Rydz, Kulig Michał, Rojkowicz

CF Zaborów 3 – 6 Futsal Gryf Borzęcin
Skalski, Zych,  – Dziedzic 3, Płachno, Jarosz,

Defibrylator 3 – 3 MWM
Pająk, Stęsior, Pasierb – Kizior 2, Odroń

PG Aslan Jadowniki 9 – 2 BosmanSklep.pl
Imioło 3, Węgrzyn 2, Legutko 2, Bujak, Ogiela – Sopata, Kaczmarczyk

Tabela: (kolejno miejsce, drużyna, mecze, punkty, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki)

1. Karols Pizza 4 12 4-0-0 24-11
2. Aslan Jadowniki 4 9 3-0-1 24-13
3. Corleone 4 8 2-2-0 16-9
4. Defibrylator 4 8 2-2-0 19-14
5. Oknodrewal 4 7 2-1-1 18-17
6. Futsal Gryf Borzęcin 4 6 2-0-2 15-14
7. May Mat 4 3 1-0-3 13-18
8. Bosmansklep.pl 4 3 1-0-3 12-24
9. MWM 4 1 0-1-3 11-18
10. CF Zaborów 4 0 0-0-4 12-27

Najlepsi strzelcy ligi po 4 kolejkach*:

7 goli – Zabiegała (Futsal Gryf Borzęcin), Płachta (Oknodrewal)
6 goli – Pasierb (Defibrylator)
5 goli – Pałka (Defibrylator), Kuliszewski (CF Zaborów), Tryliński (Oknodrewal), Legutko (Aslan), Kizior (MWM), Wójtowicz, Kozub (Karols Pizza)
4 gole – Paweł Kusiak (Corleone), Kita (May Mat), Gejza (Karols Pizza), Węgrzyn (Aslan)

*Brak strzelców z meczu Corleone – May Mat

Spotkania V kolejka I ligi PLF: (25 listopada)

17:15 MWM – May Mat
18:00 CF Zaborów – BosmanSklep.pl
18:45 PG Aslan Jadowniki – Oknodrewal
19:30 Corleone – Karols Pizza
20:15 Defibrylator – Futsal Gryf Borzęcin

sportomaks.pl

Foto-Olczak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast