Nie przegap
Strona główna » Sport » PLF – Karols Pizza pierwszym liderem – zdjęcia

PLF – Karols Pizza pierwszym liderem – zdjęcia

W niedzielę 28 października – już po raz dziesiąty zainaugurowała swoje rozgrywki Powiatowa Liga Futsalu w Brzesku. W pierwszym dniu rywalizacji zmierzyły się pomiędzy sobą drużyny pierwszoligowe. Premierowym liderem tabeli został Karols Pizza, który wysoko pokonał beniaminkiem z Zaborowa, wygrywając 8:3.

Najważniejszym meczem pierwszej serii gier było jednak spotkanie dwóch drużyn, które w poprzedniej edycji rywalizowały w grupie mistrzowskiej o wygranie ligi. W pojedynku zeszłorocznej trzeciej drużyny rozgrywek – Futsalu Gryf Borzęcin z szóstym zespołem – May Matem lepsi okazali się futsalowcy z Borzęcina, którzy wygrali 4:2. Klasą samą w sobie w tym pojedynku był Mariusz Zabiegała, który zdobył cztery bramki.

Napastnik, występujący również w zespole Sokoła Borzęcin już w pierwszym minutach tego pojedynku dał swojemu zespołowi dwubramkowe prowadzenia. Oba gole padły po bardzo podobnych akcjach, w których piłkarz Gryfa wygrał siłową walkę o pozycję z obrońcą, obrócił się z nim na plecach i w sytuacji sam na sam ze stoickim spokojem ulokował piłkę w siatce obok interweniującego bramkarza rywali.

Dopiero po stratach dwóch goli do ataku ruszyli piłkarze May Matu. Stworzyli sobie oni kilka dobrych okazji, z których większość została zmarnowana poprzez niecelne uderzenia lub świetne interwencje Mariusz Mucka – bramkarza Gryfa. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się wynikiem 2:0 dla borzęcinian, gola kontaktowego sprytnym uderzeniem wślizgiem zdobył Gurgul.

Drugą połowę z animuszem rozpoczęli piłkarze May-Matu. Niestety dla nich, błąd ostatniego obrońcy kosztował ich utratę kolejnej bramki. Potknięcie swojego rywala wykorzystał Zabiegała, zdobywając gola w sytuacji sam na sam.

W kolejnych minutach pomiędzy obiema drużynami trwała wymiana ciosów, a każda z nich miała przynajmniej po kilka okazji na zdobycie kolejnej bramki. W końcu z licznych sytuacji do siatki trafili maymatowcy za sprawą Tomasza Kity. Do wyrównania nie udało się im jednak doprowadzić, a w samej końcówce Gryf Borzęcin przypieczętował swoją wygraną, korzystając ze straty piłki przez przeciwnika i wymiany bramkarza na zawodnika z pola.