Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Po co jest potrzebny kandydat na v-ce prezesa RPWiK?

Po co jest potrzebny kandydat na v-ce prezesa RPWiK?

p1490325-11Jakiś czas temu pojawiła się informacja o rozpoczęciu procedury związanej z naborem na stanowisko zastępcy prezesa Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Brzesku. Po wymianie korespondencji z Krzysztofem Ojczykiem – Przewodniczącym Związku Międzygminnego do Spraw Wodociągów i Kanalizacji, okazało się jednak że Związek nie prowadzi naboru na stanowisko v-c prezesa (takie jest oficjalne stanowisko według wpisu do KRS) RPWiK, a lecz „postępowanie kwalifikacyjne na kandydata na Zastępcę Prezesa Zarządu Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Brzesku”. Tak więc w wyniku procedury zostanie wybrany kandydat na zastępcę. Nie wiadomo jeszcze czy kandydat na zastępcę ma stanowić jakąś formę rezerwy kadrowej, i w jakim celu zostanie wybrany, bo obecny V-ce Prezes RPWiK inż. Jerzy Wolnik jest w sile wieku i może jeszcze przez wiele lat pełnić swoja funkcję ponieważ jest bardzo dobrym specjalistą, który do swojego obecnego stanowiska doszedł od samych podstaw. Zna więc swoją firmę od podszewki i praktycznie nie można znaleźć kogoś kto by mu w tej wiedzy dorównał. Dął się poznać jako specjalista zaangażowany w swojej pracy.

pismo-iiNa pytania złożone w trybie udzielenia informacji publicznej kto personalnie wystąpił z propozycją wszczęcia procedury wskazania „kandydata na zastępcę prezesa RPWiK” oraz w jaki sposób to umotywował, została udzielona odpowiedź, że „…..trudno w tej chwili osobowo przesądzić, kto jest autorem procedury postępowania kwalifikacyjnego”. Co prawda w zapytaniu chodziło o udzielenie informacji kto wystąpił z wnioskiem o rozpoczęcie procedury, a nie kto wymyślił samą procedurę jako taką, ale ten aspekt będzie jeszcze obiektem dokładnych ustaleń, podobnie jak i uzasadnienie wszczęcia procedury. RPWiK jest firmą publiczną i wszelkie zmiany w składzie jej kadry zarządzającej powinny mieć charakter merytoryczny i powinny być poważnie uzasadnione. Nie jest możliwa do zaakceptowania taka sytuacja, że dokonuje się znaczących zmian i nie wiadomo kto wystąpił z takimi propozycjami ani w jaki sposób je uzasadnił. W przypadku firmy prywatnej, zmiany są prywatną sprawą właściciela. W przypadku firmy publicznej, zasady muszą być jasne i nie budzące żadnych wątpliwości.

Zarząd Związku Międzygminnego do Spraw Wodociągów i Kanalizacji liczy cztery: dwóch przedstawicieli gminy Brzesko – Przewodniczący Krzysztof Ojczyk, oraz członek Zarządu Bogusław Babicz, jedna przedstawicielka gminy Wojnicz w osobie zastępcy burmistrza Pani Urszuli Ropa pełniącej funkcję zastępcy Przewodniczącego Związku, i przedstawiciel gminy Dębno w osobie wójta Wiesława Kozłowskiego jako Członek Zarządu. Tak się jakoś złożyło  – zapewne zupełnie przypadkowo –  że trzech członków Zarządu Związku jest również samorządowcami PiS. Tym bardziej konieczne będzie rzetelne ustalenie potrzeby wszczęcia procedury wskazania „kandydata na zastępcę”, oraz kto konkretnie z taką propozycją wystąpił i w jaki sposób ją uzasadnił. Informacje na ten temat powinny się znajdować w protokołach Zgromadzenia Związku, ponieważ na ten temat odbyła się dyskusja, co potwierdza pismo będące odpowiedzią na zadanie pytania. Obrady Zgromadzenia Związku powinny być protokołowane zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami, ponieważ nie są to spotkania prywatne.

brzesko.info.pl

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast