Nie przegap
Strona główna » Kultura » Po Dożynkach w Gnojniku czas na…

Po Dożynkach w Gnojniku czas na…

Dożynki Gminne to największe w roku święto rolników będące okazją do podziękowania za plony. Tradycyjne żniwne wieńce są nieodzownym elementem tego wydarzenia. Stowarzyszenie ,,Na Śliwkowym Szlaku” miało okazję uczestniczyć w Dożynkach Gminnych, które 14 sierpnia odbyły się w Gnojniku. Piękna i słoneczna pogoda oraz liczne atrakcje sprzyjały dobrej zabawie. Podczas święta można było degustować potrawy wykonane przez Galicyjskie Gospodarstwo Gościnne oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Gnojnika. Panie przygotowały m.in. pyszne ciasta ze śliwką. Świeżych i suszonych śliw można było skosztować na stoisku Stowarzyszenia. Ponadto przeprowadzony został konkurs kulinarny: ,,Zgadnij jaka to potrawa” w ramach akcji ,,Spotkajmy się… na Śliwkowym Szlaku”. W konkursie zwyciężyła pani Katarzyna Kaczmarczyk z Gnojnika, która odgadła wszystkie nazwy potraw.

W najbliższy weekend zapraszamy do Łososiny Dolnej. 21 sierpnia na lotnisku Aeroklubu Podhalańskiego odbędzie się Festyn Lotniczy, podczas którego tradycyjnie zapraszamy do odwiedzenia stoiska śliwkowego szlaku.

Natomiast na ostatni weekend sierpnia zapraszamy do Krakowa na finał 7 Małopolskiego Festiwalu Smaku. Przed Stowarzyszeniem wielkie wyzwanie: konkursowe zmaganie o Grand Prix Festiwalu. Naszą konkursową potrawą będzie polędwica faszerowana suską sechlońską. Zapraszamy do degustacji i do głosowania.

Stowarzyszenie “Na Śliwkowym Szlaku”

 Podobne artykuły

“%RELATEDPOSTS%”

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast