Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Po raz siódmy w gronie najlepszych gmin

Po raz siódmy w gronie najlepszych gmin

XX Ogólne Zgromadzenia Związku Powiatów Polskich było okazją do wręczenia nagród w ramach Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów organizowanego przez Związek Powiatów Polskich.

Już po raz siódmy z rzędu w gronie laureatów znalazła się gmina Borzęcin, którą sklasyfikowano w swojej kategorii na wysokim 6. miejscu na 1559 gmin wiejskich w Polsce.

To jedyny w Polsce tego rodzaju ranking samorządów zarządzany na bieżąco przez ekspertów w trybie online. Ranking trwa przez cały rok i prowadzony jest w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.
Samorządy sklasyfikowane w rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według kilkudziesięciu kryteriów zgrupowanych tematycznie. Są to: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

– To kolejne w ostatnich latach wyróżnienie dla gminy Borzęcin, które potwierdza, że nie tylko właściwie wykorzystaliśmy szanse związane z możliwością realizacji inwestycji przy udziale funduszy zewnętrznych, ale również dobrze realizujemy zadania bieżące wynikające z kompetencji gminy. Miejsce w Rankingu ZPP z pewnością jest powodem do satysfakcji, nie mniej mobilizuje do dalszej pracy na rzecz rozwoju gminy, gdyż mimo realizacji wielu przedsięwzięć, pomysłów i kolejnych wyzwań nie brakuje – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

W gronie dziesięciu laureatów Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów Związku Powiatów Polskich, w kategorii gminy wiejskie sklasyfikowano gminy: Chełmiec, Wielka Wieś, Kobylnica, Korzenna, Zabierzów, Borzęcin, Postomino, Ruda-Huta, Ustka i Gołcza. W kategorii gmin wiejskich i miejsko – wiejskich zwyciężyła gmina Płońsk, miast na prawach powiatu – Nowy Sącz, powiatów do 60 tysięcy mieszkańców – powiat przasnyski, powiatów do 120 tysięcy mieszkańców – powiat tomaszowski, powiatów powyżej 120 tysięcy mieszkańców – powiat kielecki.

Nagrodę w imieniu wójta gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka odebrał obecny na XX Ogólnym Zgromadzeniu Związku Powiatów Polskich starosta brzeski Andrzej Potępa.

ug

foto: portal wartowiedziec.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast