Nie przegap
Strona główna » Sport » Po zjeździe PZPN

Po zjeździe PZPN

Prezes Czesław Kwaśniak nie ukrywa zadowolenia po zjeździe Polskiego Związku Piłki Nożnej, podczas którego zapadło wiele korzystnych rozstrzygnięć. Przypomnijmy, że jeszcze przed zjazdem prezes Kwaśniak poparł kandydaturę Romana Koseckiego na stanowisko sternika PZPN. Jak się okazało, wprawdzie nowym prezesem wybrano Zbigniewa Bońka, to jednak Roman Kosecki został na wniosek nowego prezesa jego zastępcą d/s szkoleniowych.

Na Zbigniewa Bońka swoje głosy przenieśli w II turze głosowania delegaci związani z klubami I ligi. Nowy Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej na pierwszym posiedzeniu zbierze się w przyszłym tygodniu. Wtedy między innymi zostanie przedyskutowana uchwała o zmniejszeniu wymogów licencyjnych i wiele innych spraw, którymi trzeba będzie się zająć, aby oczyścić wizerunek piłki nożnej w Polsce.

Podczas zjazdu delegaci przegłosowali uchwałę autorstwa prezesa Okocimskiego o przeniesieniu pokrywania kosztów klubów I ligi związanych z pobytem i udziałem w meczach sędziów, obserwatorów i delegata. Te koszty będzie pokrywał PZPN. Projekt został przegłosowany i wykonanie tej uchwały powierzono nowemu Zarządowi. Czesław Kwaśniak na zjeździe przedłożył delegatom jeszcze jeden wniosek dotyczący złagodzenia wymogów licencyjnych. Ze względu na to, że są to wymogi UEFA i FIFA, które dbają o polepszanie infrastruktury stadionów, nie został on poddany pod głosowanie, lecz skierowany do rozpatrzenia Zarządowi, który może wprowadzić 3-letni okres karencji ze względu na kryzys gospodarczy i zadłużenie samorządów. W tym czasie mają pojawić się środki unijne, które pozwolą na finansowanie przez kluby zmian na obiektach, celem dostosowania ich do wszystkich wymogów.


IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast