Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Pochwal się swoją biało-czerwoną! Prześlij zdjęcia

Pochwal się swoją biało-czerwoną! Prześlij zdjęcia

Biało-czerwona flaga to symbol dumy z naszej historii – to symbol wspólnoty narodowej. Biało-czerwony sztandar to symbol Polski, Polaków i wszystkiego co się z polskością wiąże. Pod tymi barwami nasi przodkowie walczyli o wolność, a w czasach pokoju budowali dobrobyt kraju.  W najwspanialszych i najtrudniejszych momentach naszych dziejów zawsze obecna była biel i czerwień, barwy naszej narodowej flagi. Flagę powinniśmy traktować z godnością, tak jak z czcią podchodzimy do naszej przeszłości i przodków.

Polska flaga wywodzi się z herbu. Biel jest odwzorowaniem białego Orła, zaś czerwień pochodzi z tarczy herbowej. Biel to duchowa czystość, zaś czerwień to odwaga i waleczność. Nasza kolorystyka mówi więc kim jesteśmy, a raczej kim powinniśmy być – oraz jaki jest ideał Polaka. 

Wywieśmy biało – czerwone flagi. Bądźmy dumni z naszych barw.

Czujesz atmosferę świąt majowych? Podziel się swoimi zdjęciami w biało-czerwonych barwach! Prosimy o nadsyłanie zdjęć na adres redakcja@informatorbrzeski.pl – dodamy je na naszej stronie internetowej oraz profilu FB.

IB

Fot. Arkadiusz Wąs

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast