Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Podatki w przyszłym roku – Zapłacimy więcej

Podatki w przyszłym roku – Zapłacimy więcej

355_photoMieszkańcy Brzeska w przyszłym roku zapłacą wyższe podatki. Podczas posiedzenia Rady Miejskiej radni przegłosowali podatki na przyszły rok. Jak wszyscy zgodnie twierdzą podwyżki choć niewielkie były nieuniknione, ponieważ kryzys powoduje, że w budżecie brakuje pieniędzy.

Każdy mieszkaniec za metr kwadratowy nieruchomości w przyszłym roku zapłaci pięćdziesiąt pięć groszy. To o pięć groszy więcej niż w tym roku. Staramy się podnosić podatki w umiarkowany sposób, tak aby nie nastąpiła podwyżka skokowa. Zdajemy sobie sprawę z tego, że te rożne obciążenia dla mieszkańców w rożnych dziedzinach są znaczące. Wzrost nie powinien być odczuwalny dla mieszkańców – mówi burmistrz Grzegorz Wawryka.

Więcej o dwadzieścia groszy za metr kwadratowy budynku należącego do firmy zapłacą przedsiębiorcy. W przyszłym roku ta kwota wyniesie siedemnaście złotych czterdzieści groszy – Uważam, że są to stawki do zaakceptowania. To wynik dyskusji jak również kompromisu – dodaje Krzysztof Ojczyk, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Brzesku. Więcej zapłacą także rolnicy. Ci, którzy mają do jednego hektara pola zapłacą trzysta dwadzieścia pięć złotych za hektar. Powyżej tego areału stawka za hektar wynosić będzie sto sześćdziesiąt dwa złote. Nie są to maksymalne stawki. Jednak jak dodaje radny Krzysztof Bogusz mogły być jeszcze niższe. Dlatego podczas głosowania wstrzymał się od głosu. – Chciałem zaakcentować, że mieszkańcy uważają, że podatek jest wysoki – dodaje. W pozostałych głosowaniach wszyscy radni byli jednomyślni.IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast